AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

Bilgim vardı

Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı Afrin’de görev yapan Mehmetçik için vatandaşlardan  topladığı yardım parasını 9 ay gecikme ile TSK Güçlendirme Vakfı’na yatırması gazetemizde “Mehmetçiğin parasını neden beklettin?” manşetiyle yayınlanmıştı. Haberde ismi geçen AK Parti Milletvekili Ali Özkaya açıklamada bulundu

Sinanpaşa İlçesine bağlı Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı hakkında gazetemizde 20 Aralık 2018 tarihinde, “Mehmetçiğin parasını neden beklettin” manşetiyle yayınladığımız haberde Belediye Başkanı Işıklı vatandaşlardan beldede toplanan parayı 9 ay gibi uzun bir süre bekletmesinden AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın bilgisi olduğunu söylemişti.

BİRAZ GECİKTİ

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Düzağaç beldesinde Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimiz için kasaba halkı para toplanmış. Belediye Başkanımız parayı nasıl gönderebiliriz diye beni aradı. Başkanın beni aradığı tarihte bizlerde Afyonumuzdaki hayırsever iş adamlarımız ile Afrin için yardım kampanyası düzenlemiştik. Valimizin başkanlığında başlattığımız çalışma vardı. Başkanı benden haber beklemesini söyledim. Afyon’lu iş adamları olarak araç alıp bağışlayacaktık.  KDV istisnası düşüncemiz Maliye Bakanlığınca uygun görülmeyince bu düşüncemizden vazgeçtik. Bunun üzerine Ben Düzağaç Belediye Başkanımıza ulaşarak topladığı yardım parasını Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına yatırmasını söyledim.  Başkanda halktan toplanan parayı TSK Güçlendirme Vakfının hesabına yatırmış. Toplanan bağışın hesaba geç yatmasındaki gecikme bundan dolayıdır. Vatandaşın dilekçesine verdiği cevapta benim ismimi zikretmesinin nedeni bundan dolayıdır. Şayet araç bağışını yapabilseydik Düzağaç halkımızdan toplanan bağışı da burada değerlendirecektik.” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIKReklamlar
Bizi Arayın