AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

Camiler doldu taştı

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde Regaip Kandili nedeniyle vatandaşlar ibadet etmek için camilere akın etti.

Şuhut İlçe Müftülüğünün tertip ettiği Regaip Kandili proğramı Şuhut Merkez Büyük Camide akşam ile yatsı namazı arasında idrak edildi. Şuhut İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı ve ilçe merkez din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahiler okundu. Regaip Kandili İlçe Müftüsü Orhanlı’nın yapmış olduğu dua ile sonlanırken, ilçede birçok vatandaş gece boyunca camilerde ibadet etti.

Birlik beraberlik mesajı

İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı konuyla ilgili açıklamalarında, ”Ben öncelikle tüm kardeşlerimizin Regaip Kandilini tebrik ediyorum. Cenab-ı Mevla nice sağlık, sıhhat, afiyet içerisinde nice kandillere ulaşmayı nasip eylesin. Bilindiği üzere Regaip Kandili girdiğinde vatandaşlarımız Ramazan Ayına hazırlığın 3 aylardan itibaren başlarlar. Regaip Kandili Peygamber Efendimizin hadislerinde şöyle geçer. 5 Gece vardır ki 5 gece dualar geri çevrilmez. Receb’in ilk Cuma gecesi yapılan duaların geri çevrilmeyeceğinin Peygamber Efendimiz bizlere hadisi şeriflerinde haber veriyor. Dargın kardeşlerimizin kalmamasını arzu ediyorum. Birbirimizin affedici olmamız gerekiyor. Şahsi menfaatleri bir yana bırakarak birliğimizin beraberliğimizin kardeşliğimizin kıyamete kadar devam etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Hayırlara vesile olsun

Şuhut Belediye Başkanı ve AK Parti Şuhut Belediye Başkan Adayı Recep Bozkurt ise konuyla ilgili açıklamalarında, ”Bende ilkini idrak etmiş olduğumuz mübarek Regaip Kandilimizi tebrik ediyorum. Bu kandilimizin ve üç aylarımızın başlangıcı olan bu başta ilçemiz olmak üzere Şuhut’umuza, Afyonkarahisar’ımıza, ülkemize, Türkiye’mize tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Allah razı olsun bugün hakikaten müftülüğümüz, ilçe müftülüğümüz ve din görevlileri kardeşlerimiz Büyük Camimizde Ulu Camimizde çok güzel bir proğram hazırlamışlar coşkuyla heyecanla bugünün anlam ve önemini idrak ettik. İnşallah rabbim Receb’e ulaştırdığı gibi Ramazan’a da bizleri sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde ulaşmayı ve nice bayramlara ulaşmayı rabbim nasip eylesin diyorum. Bu mübarek gecenin ve tüm kutlu günlerin ülkemizin birliğine, beraberliğine vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Herkese en kalbi şükranlarımı ve hürmetlerimi sunuyorum. Hayırlı geceler hayırlı kandiller diliyorum’’ ifadelerine yer verdi.

Reklamlar
Bizi Arayın