AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

Gece gündüz çalıştılar

Önceki gün geceden itibaren yoğun bir şekilde devam eden ve beyaz örtüye bürünen Afyonkarahisar’da Belediye kar temizleme çalışmalarında adeta seferber oldu.

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklar da hummalı bir çalışma içerisine giren ekipler, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir kış dönemi geçirmesini sağlıyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Makina İkmal Birimi işbirliğinde yapılan çalışmalarda yaklaşık 200 personel görev alıyor.
Araç sürücülerine uyarı
Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 150 kişilik ekipten oluşuyor. İki vardiya halinde çalışan ekipler vatandaşların kaldırımlarda rahat yürüyebilmesi sırt tipi pompalarla bir taraftan solüsyon, diğer taraftan da kar püskürtme makinası ve kar kürüme aletleri çalışmalarını yürütüyor. Karla mücadele çalışmalarında araç ve iş makinalarını da adeta seferber eden Belediye yolların buzlanmaması için kimyasal madde kullanıyor. Belediye, şu anda 4 greyder, 8 kepçe, 2 tuzlama aracı ve 2 solüsyon aracı 1 adet kar bıçaklı traktör ile şehrin dört bir yanında çalışma yapıyor. Çalışmalarda vatandaşlardan destek bekleyen ekipler, özellikle ana caddeler üzerinde kar yığınlarının oluşmaması için yol üzerine araç park edilmemesi yönünde uyarılarda bulundu. Gamze KoçakReklamlar
Bizi Arayın