AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

Meydanımız muhteşem oldu

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ile beraber inşaat çalışmaları son aşamaya gelen Cumhuriyet Meydanı’nda incelemelerde bulundu.

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın vizyon projelerinden olan Afyonkarahisar, meydanına kavuşuyor. Mart ayı sonunda inşaat çalışmaları tamamlanması beklenen Cumhuriyet Meydanı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milletvekili Eroğlu, Başkan Burhanettin Çoban ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın çehresini değiştirecek meydan projesinin ilimize vizyon katacağına dikkat çektiler.

Türkiye birincisi oldu

İnşaat çalışmalarının Mart ayı sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; “Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde bizlere bir talimatı olmuştu. Bu talimat çerçevesinde buradaki Hükümet Konağı yıkılıp, bize arsası teslim edildi. Bizde eski Belediye binamızı Valilik’e teslim etmiştik. Süratle meydan projemizi tüm Türkiye çapında düzenlediğimiz bir yarışmayla belirledik. Yarışma sonunda birinci seçilen projemizi de Eskişehir Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’na onaylatmıştık.  Ayrıca bu meydan projemiz, Türkiye çapında proje bazlı yapılan bir yarışmada Türkiye birinciliğini aldı. Böyle bir projeyi burada uyguluyoruz.” dedi.

Çok güzel bir proje

Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ise Meydan projesinin Türkiye’ye örnek olduğuna dikkat çekti. Eroğlu; “Her şehrin bir meydanı vardır. Ama Afyonkarahisar’da meydan yoktu. Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanlığı döneminde ilimize Afyon’unda bir meydana ihtiyacı olduğunu ifade ederek dönemin Valisi’ne, bana ve Belediye Başkanımıza talimat verdi. Neticede güzel bir proje yapıldı. Örnek bir proje. 320 araçlık otoparkın yanında Ramazan aylarında vatandaşlarımıza verilecek iftar yemekleri için yemekhanemiz var. Gelen misafirlerimizin araçlarını park edeceği otoparkı, meydan düzenlemesi ve sosyal aktiviteleriyle meydanımız muhteşem oldu. Afyonkarahisar’a dışardan gelen misafirlerimiz için otopark, büyük avantaj olacak. Otoparkına araçlarını park eden araç sahipleri esnafımızı rahatlıkla gezerek ticaret akışına da büyük hareketlilik getirecek” dedi.

Afyon için büyük şans

Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı’nın ilimizin gelişimi için büyük bir şans olduğunu kaydeden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ise “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Sayın Bakanımızın desteği ve Belediye Başkanımızın gayretleriyle Hükümet binasının yıkılıp böyle bir meydan kazandırılması Afyonkarahisar için çok büyük bir şans. Buraya sadece bir meydan kazandırılmadı, aynı zamanda burada bir otoparkın olması da şehir trafiğini rahatlatmak adına büyük bir avantaj. Afyonkarahisarlı vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri, gezebilecekleri bir meydanı kazandırdığı için başta Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Reklamlar
Bizi Arayın