AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

Ödüller sahiplerini buldu

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel hâle getirilen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ATSO Spor Oyunları’nın Kapanış ve Ödül Töreni, ATSO Meclis Salonu’nda, geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 2006 yılından bu yana ara vermeden sürdürülen ATSO Spor Oyunları, bu yıl 13’üncü kez gerçekleştirildi. 13. ATSO Spor Oyunları’nın Kapanış ve Ödül Töreni, ATSO Meclis Salonu’nda düzenlendi. Tören’de konuşan ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi Başkanı Gürcan Aşçı, “Bu yıl on üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’nda birlik, beraberlik ve dostluk ön plana çıktı. Takımlar arasındaki rekabet, centilmence mücadeleye engel olmadı. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’nın amacı, üye firmalarımızın çalışanlarına spor yapma imkânı sağlamasının yanında spor bilincinin de artırılmasıdır” dedi.
365 ODA VE BORSA ARASINDA TEK
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise konuşmasına “Bugün anlamlı bir gün. Bugün Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82. yıldönümü. Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyorum” diyerek başladı. ATSO Spor Oyunları’nın geleneksel hâle geldiğini aktaran Serteser, “2006’da başladığımız, geleneksel hâle getirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’nın bu yıl 13’üncüsünü düzenledik. Türkiye’de 365 Oda ve Borsa var, hiçbirinde böyle bir Spor Oyunları organizasyonu yok. Bu bizim için çok önemli. Şu ana kadar ATSO Spor Oyunları güzel bir şekilde yapıldı; bundan sonra daha profesyonel şekilde yapılmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
SPORDA BÜYÜK HAMLELER YAPILDI
Afyonkarahisar’ın sporla anılmaya başladığını hatırlatan Serteser, konuşmasına şöyle devam etti: “Şehrimiz son birkaç senedir spor ile anılıyor. Bunda değerli Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın çok büyük katkıları var. İl Genel Meclisi Başkanı ve AFJET Afyonspor Başkanı Salih Sel’in de çok büyük katkıları var. Futbol takımımız, 5 senede Amatör Lig’den 1.Lig’e geldi. Basketbol takımımız, geçen sene en üst lige çıktı. Şehrimizde Fenerbahçe’yi, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı ağırlıyoruz. Galatasaray’ı deplasmanda yendik. İki senedir de voleybol takımımız en üst lig olan Efeler Ligi’nde oynuyor. Dünya Motokros Şampiyonası’nın 18. Ayağı, Sayın Belediye Başkanımız’ın büyük özverisi ile fiziki imkanlar da hazırlanarak Afyonkarahisar’da yapıldı.”
ODALAR LİGİ PROJESİ HAZIRLANIYOR
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, konuşmasında Afyonkarahisar için çok önemli bir projeden de bahsetti. Serteser, “Profesyonel bir ekibe hazırlattığım, Yönetim Kurulumuzda konuştuğumuz bir proje var. Projenin hazırlık aşaması bittiğinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu’na sunacağım. Projenin adı Odalar Ligi. Odalar Ligi’nin Afyonkarahisar’da yapılmasını isteyeceğim. Türkiye’de 365 Oda ve Borsa var, bunların 3’te biri katılsa 120 takım eder. Bu, hem Afyon’a, hem de otellerimize katkı sağlayacaktır. Proje uygulamaya geçtiğinde Afyonkarahisar, farklı bir organizasyona da imza atmış olacaktır” diye konuştu.
AÇILIŞ TÖRENLERİ ŞÖLENE DÖNÜŞÜYOR
ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci de ATSO Spor Oyunları’nın toplumsal faydalarının görüldüğünü vurguladı. Merdivenci, “13 yıldır düzenlediğimiz ATSO Spor Oyunları ile firmalarımızın spor müsabakaları aracılığıyla bir araya gelmesini, firmaların yönetici ve çalışanlarının birbiri ile iletişim kurmasını sağlıyoruz. ATSO Spor Oyunları’nın açılış törenleri ise Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız’ın ve değerli protokol üyelerinin katılımı ile adeta şölene dönüşüyor. Protokol üyelerimiz ve işadamlarımızın birlikte katıldığı halat çekme yarışmasında renkli dakikalar yaşanıyor. Yine protokol üyelerimizin işadamlarımızla birlikte gerçekleştirilen penaltı atışları, hafızalarda güzel bir anı olarak yerini alıyor” dedi. 13. ATSO Spor Oyunları Kapanış ve Ödül Töreni, konuşmaların ardından plaket takdimi ile sona erdi. Bu çerçevede 14 branşta dereceye giren takım ve sporculara, 13. ATSO Spor Oyunları’na destek olan kurum ve kuruluşlara plaket takdim edildi.Reklamlar
Bizi Arayın