AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

Sandıklı’nın vicdanına bırakıyorum

Sandıklı İlçesinin başarılı ve çalışkan Belediye Başkanı Mustafa Çöl yaklaşan seçim öncesi çalışmalarını hızlandırdı. Başkan Çöl bazı kişilerin dedikodularına sosyal medya hesabından cevap verdi. Çöl, “Sizin adalet anlayışınızı Sandıklımızın vicdanına bırakıyoruz”

Sosyal medya hesabından yazılı bir açıklamada bulunan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “Beş yıl boyunca sizlere hizmet etmenin gururunu ve onuru yaşıyorum. Bulunduğum makamın ağırlığını bilerek nezaketimizden ve terbiyemizden ödün vermedik. Seçim sürecinin devam ettiği bu günlerde bazı yakışık olmayan sözler sarf ediliyor. Sandıklı Belediye Başkanlık makamında kim olursa olsun, bu makamı temsil eden kişiye, temsil edilen makamı ve temsil edilen vatandaşı küçümseyici sözler kullanılamaz”

Aklı selim olalım

“Ağır başlılık, aklıselim, kalbiselim olmak ve temiz lisan kullanmak, milletin emanetini hakkıyla korumanın ön şartıdır” diyen Başkan Mustafa Çöl, “Geçmiş 5 yılı hatırlayacak olursak. 31 Mart 2014 den önce SANJET’te çalışan personellerin bazıları maaşlarını tıkır tıkır alırken bazıları da aylarca maaşını alamadığından dolayı arabasını, evini, eşinin ziynetini sattığı tefecilerin eline düştüğü günleri unutmamak lazım. 31 Mart 2014 SANJET maaş tablosu. Adamına göre maaş ödenen hatta aylarca maaş ödenmeyen bir şirketti SANJET.”

Kara bir tablo

Başkan Çöl, “Tefecilere bankalara düşmüş bir personel arabasını evini satan boşanma aşamasına gelmiş bir personel tablosu vardı karşımızda. Bugün 60. ayımızda hem geçmişi hem kendi dönemimizi ödeyen personelinin haklarını günü gününe ödeyen bir SANJET var. Maaş alacaklı personel listesini yayınlıyorum. Soruyorum hangi vicdan kabul edecek. Bir tarafta kendi yandaşlarına ödeme yapılırken alacağı kalmayan diğer tarafta aylarca maaş bekleyen evine, eşine, çocuğuna karşı başı eğik personeller. Bundan sadece 5 yıl önce ki Sandıklı. Unutulmayacak kara bir tablo. 1. kişinin SANJET’ten 0 TL alacağı varken 123. kişinin SANJET’ten 11 bin 907 TL alacağı kalmıştı. Sizin adalet anlayışınızı Sandıklı’mızın vicdanına bırakıyoruz”

Reklamlar
Bizi Arayın