AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

Vali muhtarları dinledi

İlçe ziyaretleri kapsamında köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, Sultandağı İlçesine bağlı merkez, kasaba mahalle ve köy muhtarları ile toplantı yaparak istek, talep ve önerilerini dinledi.

 

Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında gerçekleşen köy ve mahalle muhtarlarının hazır bulunduğu toplantıya Sultandağı Kaymakam Önder Koç, İl Jandarma Komutanı V. Albay Tamer Sert, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar, İl Genel Meclisi Üyeleri, İl ve ilçe müdürleri katıldı.

Her ay toplanıyoruz

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz İçişleri Bakanlığının son 3 yıldır her ay bir ilçede muhtar toplantısı yapılması yönünde uygulaması olduğunu hatırlatarak: “Demokrasinin temeli seçim. Mahalli idareler seçimlerinden bu tarafa Cumhurbaşkanlığı seçimleri, referandumlar, mahalli idareler seçimleri derken toplamda 5. kez seçimlere gidiyoruz. Yoğun bir seçim sürecini hep birlikte geçirdik. Demokrasi bilincini öylesine benimsemişiz ki bu kadar yoğun seçim sürecini sorunsuz geçirdik. Bu anlamda toplumda da karşılıklı hoşgörü ve birbirini anlama kültürü iyice yerleşti. Bundan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.” dedi.

Hassas davranmalıyız

Seçim süresince hoşgörü ve güven ortamının korunması gerektiğinin altını önemle çizen Vali Mustafa Tutulmaz: “Muhtarlık seçimleri artık daha fazla rekabet içerisinde geçiyor. Bu süreçte hoşgörü ve güven ortamını sağlamak öncelikle mevcut muhtarlara düşüyor. Size gönül vermiş kişileri fazla tahrik ederek, karşı tarafı sıkıntıya sokarak seçim kampanyası yürütmeyin. Seçimler kazanılır, kaybedilir ama gönül kırarak ve daha öteye gidip insanların canına, malına mal olacak şekilde bir sonuçla karşılaşılırsa bunlar unutulmaz ve derin yaralar açar. Eğer köylerinizde rekabetten kaynaklı sorunlar olabilecekse bunu İlçe Jandarma ve Kaymakam ile paylaşın sıkıntılar olmadan çözüm üretelim. Bu konuda kesinlikle hassas olalım.” ifadelerini kullandı.

Yatırımların takipçisi olun

Muhtarlara uyarılarda da bulunana Vali Mustafa Tutulmaz: “Köylerinizde İl Özel İdaresi başta olmak üzere ihtiyaçlar çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarının yatırımları devam ediyor. Sizlerde bu yatırımların uygun olup olmadığını, eksikler olup olmadığını denetleyin. Okul servis araçlarını denetleyin. Sizlerde Emniyet ve Jandarmanın denetimlerine destek olun.” dedi.Düğün ve eğlencelerde silah atılması hususunda kararlı ve etkin mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini vurgulayan Vali Mustafa Tutulmaz, muhtarları bir kez daha uyardı. Düğünlerde ve meskûn mahallerde silah sıkmanın yasak olduğunu söyleyen Vali Tutulmaz: “Bundan sonraki süreçte silah atma konusunda çok karalı bir şekilde mücadeleye devam edeceğiz. Geçen yıldan itibaren kararlı bir şekilde mücadeleye başlattık. O günden bugüne 200’ün üzerinde sıkma kaynaklı silah ve 200 kadar ruhsatsız silah ele geçirildi. 2000’in üzerinde bıçak ele geçirildi. Bu mücadeleye aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Eğlencede, düğünde herhangi bir amaçla silah sıkılmasının karşısındayız. Bunu ciddi bir şekilde takip edeceğiz” şeklinde konuştu.

Reklamlar
Bizi Arayın