Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

107 milyon fidan diktik En çevreci hükümetiz

11 yıl boyunca orman teşkilatından sorumlu olan, AK Parti Hükümetlerinde en uzun süre Bakanlık yapan, teknik yönüyle bir bilim insanı olan, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’de ağaçlandırma ve ormancılık alanında bir çığır açtı. İlimizde bundan payını aldı

İlimizde ki ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgiler veren Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “2003 yılında Afyonkarahisar’ın yüzölçümünün yüzde 16,6’sı orman iken, yapılan muhteşem ağaçlandırma faaliyetleri neticesinde ilimizin orman varlığı 2.339.840 dekardan 2.788.360 dekara yükselerek, il yüzölçümünün yüzde 19,8’ini oluşturmuştur. 16 yıl içerisinde yapılan ağaçlandırma faaliyetleri ile zaferin kazanıldığı, şehitlerimizin kanıyla yoğrulan bu mübarek topraklara tam 107 milyon fidan dikilmiştir” dedi.

AK belediyecilik

Öte yandan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun 2007 yılında Bakanlığın başına geçmesiyle orman teşkilatında önemli reformlar yapıldı. Eski Bakan Eroğlu’nun girişimleriyle daha önce sadece orman alanında çalışan teşkilat, okul bahçelerini, hastane avlularını, ibadethane ve mezarlıkları, yol kenarlarını da ağaçlandırmaya başladı. Bu proje dâhilinde Afyonkarahisar’da 862 adet okul bahçesi, hastane bahçesi, ibadethane ve mezarlık ağaçlandırılmıştır. Ayrıca il genelinde toplam 750 km karayolu ve köy yolu kenarı ağaçlandırılarak toplam 1 milyon fidan toprakla buluşturuldu. Eroğlu, “Mor-beyaz renkleriyle şehrimizin sembol ağacı olan 100 bin leylak dikilmiştir. Muhteşem Zafer Ormanı, Afyonkarahisar’a ayrı bir hava katmış olup buraya Türkiye’nin ilk ve tek olan damlama sulama ormanı kurulmuştur. En çevreci hükümet AK Parti hükümetleridir, en çevreci belediyecilik ak belediyeciliktir”

Bizi Arayın