Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

1,5 milyon liralık müjde

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Bolvadin ilçesinde sivil toplum örgütleri ve temsilcilerinin yer aldığı bir toplantıya katıldı. Başkan Sezen burada yaptığı konuşmada Eber Gölü’nün rekreasyonu için 1,5 milyon lira geldiğini söyledi.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Bolvadin ilçesinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcı Akif Özkaldı,Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Dayı, Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Sevim, sivil toplum örgütleri ve üyeleri ile biraraya geldi.

Çiftçilere TOKİ müjdesi

AK Parti Bolvadin Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Sevim de konuşmasında, “Bizim artık gönül belediyeciliğini inşa etmemiz lazım. Gönül belediyeciliği dediğimiz nedir? Tarla yolları çamur, bir defa tarla yollarını çamurdan kurtarmamız lazım. Hayvan pazarımızın şu anda tam anlamında işlem vermediğini biliyoruz. Bununla alakalı oluşturmuş olduğunuz bir takım projelerimiz var. Özellikle şehir içinde besicilik yapan hayvancılık yapan kardeşlerimiz de şikayetçi. Onların komşuları da şikayetçi. Bu hemşerilerimiz için inşallah hayvan pazarımıza yakın bir bölgede TOKİ işbirliğiyle TOKİ çiftliğini inşa edeceğiz. Peyderpey ödeyecekler ve kendi çiftliklerinin sahibi olacaklar. Bunun için de ben burada söz veriyorum” ifadelerine yer verdi.

Bolvadin’in yeri ayrı

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de şöyle konuştu; “Bizde Bolvadin’in yeri ayrıdır. Biz burada doğduk burada büyüdük. Buraya bir vefa borcumuz var. Gelmeden önce Sağlık Bakanımız ile görüştük inşallah haftaya Cuma günü kendilerini alkoloid fabrikasına getireceğiz. İnşallah oradaki çalışmamızda devam ediyor. Geçen ay Çevre Şehircilik Bakanımızın ziyareti vardı. Eber Gölü’nün rekreasyonu için 1,5 milyon lira Valiliğin hesabına geçti, hayırlı olsun. Halil İbrahim kardeşimin projelerine sonuna kadar kefilim. Bolvadin için ne yapılması gerekiyorsa üzerimize düşen ne varsa hepsini yapacağız. Bolvadin bizim için ayrıdır. İnşallah Bolvadin’i güzel günler bekliyor.”

Çözüm üreteceğiz

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş da kısa bir konuşma yaptı. “Memleketin neye ihtiyacı varsa el birliğiyle çözüm üretmeye çalışacağız” diyen Erdurmuş, “Benim faaliyet alanım ile ilgili soruları olan varsa bunları da alabilirim. Çok detaylı olarak önümüzdeki süreçte bizi nelerin beklediğine dair bilgi vermek istiyorum. Bolvadin’de olmaktan aranızda bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Hepinize ayrı ayrı saygı ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Şaka yapıyor sandım

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı “AK Parti hükümetleri olmasaydı Sayın Bakanımız Devlet Su İşleri Genel Müdürü olmasaydı, arkasından Çevre Orman Bakanı ve akabinde Orman ve Su İşleri Bakanı olmasaydı, Akif Özkaldı buralarda olur muydu, olmaz mıydı. Nasiptir. Bunların hepsi birbirine bağlı. Güçlü iktidar, güçlü ekip ve ekip çalışması neticesinde bunların hepsi birbirine bağlı” Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun bakanlığı döneminde ‘1000 günde 1000’ Gölet projesini anımsatan Özkaldı, “Ben şaka yapıyor zannediyordum. O dönem 500 göletimiz bile yok. 1000 tane önümüzde proje bile yoktu. Cenabı Allah nasip ettikten sonra oluyor. Bir kere inanacaksınız. Niyet edeceksiniz, iyi niyetli olacaksın. Bunlar olacak, arkanızda sağlam bakan olacak, ödeneğini imkânlarını ihtiyaçlarını karşılayacak, bu da yetmiyor en önemlisi de güçlü iktidar. Bunlar bizde olmasaydı biz o bin göleti yapamazdık. Bolvadin de bu biletlerden nasibini aldı. Helali hoş olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Bizi Arayın