AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

2019 ZAFER YILI OLACAK

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Afyonkarahisar merkez başta olmak üzere tüm belediyeler MHP’nin üretken belediyeciliğiyle tanışacağını vurgulayan MHP Milletvekili Mehmet Taytak, “Her bölgede Millet İttifakı’nın karşısında Cumhur İttifakı olacaktır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık basın toplantısına MHP MYK üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak katıldı. Parti binasında düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Mehmet Kocacan, ilçe başkanı Fahri Fevzi kartal, MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, belediye başkan adayları ve çok sayıda partili de eşlik etti. 2018 yılını değerlendiren MHP Milletvekili Mehmet Taytak, 2018 yılının en büyük siyasi hadisenin 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri olmuştur” dedi. Cumhur ittifakının 24 Haziran seçimlerinden zaferle çıktığını belirten Taytak, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve büyük Türk Milleti için çok önemli olayların vuku bulduğu bir yılı hep birlikte geride bıraktık. Yönetim şeklimizin üçüncü evresi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin hayata geçirildiği 2018 yılını geride bırakırken, yeni yılın sağlık, başarı ve huzura vesile olmasını, büyük Türk Milletine, İslam Alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim”
Şanlı bir cevap verildi
Taytak, “Milletimize hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş, “Benim aklım hep Türkiye’dir” diyerek hayatını milletine adayan Türk dünyasının bilge Lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in takdirleri ile 40 yılımı verdiğim davama, Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve milletimize 24 Haziran 2018’den itibaren milletvekili olarak hizmet etmeyi Cenab-ı Allah nasip etmiştir. 24 Haziran seçimleri 16 Nisan referandumu ile yasalaşan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin kökleşmesi ve yerleşmesi açısından tarihi bir önem arz etmekteydi. Bu seçimlerde Türk Milleti ve Afyonkarahisar halkı üzerine düşeni fazlası ile yerine getirdi ve milli beka sorunumuzun ortadan kaldırılması için TBMM’de Cumhur İttifakını görevlendirdi.15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra milli ve manevi meselelerde, iç ve dış politikalarda ortak paydalarda buluştuğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte oluşturduğumuz Cumhur İttifakı 24 Haziran 2018 seçimlerinden zaferle çıkmıştır. Bu zafer, kökleri okyanus ötesinde olan FETÖ ve PKK hain terör örgütlerine Yüce Türk Milletinin çelikten iradesi ile verdiği şanlı bir cevaptır” diye konuştu.
Ayırım yapmıyoruz
TBMM’deki 6 aylık çalışmasını da değerlendiren Taytak, sahada vatandaşlardan aldığı talep ve istekleri mecliste gündeme getirmeye çalıştıklarını söyledi. Seçmen ayrımı yapmadan Afyonkarahisar halkının tüm dertlerine çare bulmaya çalıştıklarını da belirten Taytak, “Afyonumuz’un kendilerini temsil etmemiz için, şahsımı görevlendirdiği 24 Haziran 2018 tarihinden itibaren parti, seçmen, ilçe, il ayrımı yapmadan milletimizin tüm dertlerine Cenab-ı Allah’ın izni ile çare bulmaya özen gösterdik inşallah özen göstermeye de devam edeceğiz. Hem Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin hem de diğer illerden bize ulaşan tüm vatandaşlarımızın bürokraside tıkanan problemleri için gereken girişimlerde bulunduk. Vatandaşlarımızın her telefonuna cevap vermeye çalıştık, her talepleri ile ayrı ayrı ilgilendik. Altı aylık bir sürede TBMM Başkanlığına; 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununda Değişiklik, 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununda Değişiklik, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik yapılmasına dair üç kanun teklifi verdik” dedi.
Sorunları gündeme taşıdım
“Afyon Şeker Fabrikasının özelleştirilmesinden sonra yaşanan problemleri, kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olan Eber Gölünün sıkıntıları, Atama bekleyen öğretmen adaylarının sıkıntıları gibi birçok konuda yazılı soru önergesi verdik” diyen Taytak, “Genel Kurul da birçok konuda söz aldık. Afyon Şeker Fabrikasının söküm kampanyası başladıktan sonra, kantarlarda yaşanan sıkıntıları, pancarda firenin artması konusunda yetkililerin bu konuyu bir an önce çözüme kavuşturmaları için gereken girişimlerde bulunduk. Eber Gölünde yaşanan kuraklığın yetkililer tarafından incelenmesi, mağduriyet yaşayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini her platformda ifade ettik. Büyükbaş hayvancılıkla uğraşan yöre insanın yaşadığı sorunlardan biri olan, yem girdilerinin yüksek oluşu, hayvancılık desteklemelerinin daha fazla olması, et fiyatlarının yüksek oluşu konularını meclis kürsüsünde dile getirdik” dedi.
Her kapıyı çalacağız
31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Afyonkarahisar merkez başta olmak üzere tüm belediyeler MHP’nin üretken belediyeciliğiyle tanışacağını vurgulayan MHP Milletvekili Mehmet Taytak, “Afyonkarahisarımızın burçlarına 31 Mart 2019 akşamı 3 hilalli bayrağımızı dikmek Cenab-ı Allah’tan en büyük gayemizdir. Her kapıyı çalacağına, her gönüle gireceğine inandığımız belediye başkan adaylarımızla 2019 yılının gerek Afyonumuz gerekse tüm ülkemizde Milliyetçi Hareket Partisi’nin zafer yılı olacağına inancımız tamdır” dedi.
Eleştirilere cevap verdi
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’da vizyon projeleri arasında yer alan ‘Ataköy – Fatih bölgesine hastane kazandıracağız’ projesiyle ilgili muhalefet tarafından yapılan eleştirilere de cevap verdi. Açıklanan projelerin arkasında Milletvekili Mehmet Taytak’ın olduğunu söyleyen Çetinkaya, “2014 yılında da adaylığımız sürecinde birçok proje açıkladık. Ne zamanki biz proje açıkladığımızda birileri eleştirmeye başladı, biz doğru yolda olduğumuzu anladık. Şuanda Türkiye’de 18 tane belediyenin hastanesi var. Bizim sağlık bakanı ile görüşmeye ihtiyacımız yok. Çünkü biz projeleri yaparken her zaman sırtımızı dayadığımız Ankara’daki elimiz gözümüz ve kulağımız olan sayın milletvekilimiz, MYK Üyemiz, kırk yıllık dava büyüğümüz, 30 yıllık liderimizin yol arkadaşı Mehmet Taytak bey var. Mehmet Taytak beyin girişimde bulunup bir hizmeti yapamayacağımızı mı düşünüyorlar” dedi.Reklamlar
Bizi Arayın