AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

47 değil 7 milyon

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban İyi Parti Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak’ın, “Dünya Motokross Şampiyonası için 47 Milyon TL gibi bir harcamadan bahsediliyor” açıklamasına cevap verdi; “Afyonkarahisar Belediyesi kasasından çıkan para, 7 Milyon 30 Bin TL’dir yani, düz hesap ile 7 Milyon TL’dir. 47 Milyon TL nerde, 7 Milyon TL nerede”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Dünya Motokros Şampiyonası ve Afyonkarahisar Motorsporları pisti hakkında açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mahmut Koçak’ın pist için harcanan paralar ile ilgili iddialarına cevap veren Başkan Çoban, şampiyona için 47 milyon TL harcama yapılmadığını dile getirdi.

İhtiyatlı konuşuyor

Çoban, “ İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Dr. Mahmut Koçak Bey geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği basın toplantısında Dünya Motokross Şampiyonası için 47 Milyon TL gibi bir harcamadan bahsediliyor gibi bir cümle kullandı. Tabii kendisi basın toplanışında ihtiyatlı bir cümle kullandı neden ihtiyatlı cümle kullandı, öyle söyleniyor dedi fakat biz biliyoruz ve duyuyoruz ki kendi özel programlarında 40 ila 50 Milyon TL arasında buraya Belediye para harcadı bu gereksiz bir harcamadır gibi cümleler kullanıyor”

İki müdürlük harcama yaptı

Motokross Şampiyonası için harcanan paranın 7 milyon 30 bin TL olduğunu söyleyen Başkan Burhanettin Çoban, “Kültür Sosyal İşler Müdürlüğümüzden çıkan rakam, 5 Milyon 317 Bin TL’dir. Fen İşleri Müdürlüğünün pist yapımı için belediyemizden çıkan para, 1 Milyon 713 Bin TL’dir. Her iki Müdürlüğümüzü de göz önünde bulundurursak, Afyonkarahisar Belediyesi kasasından çıkan para, 7 Milyon 30 Bin TL’dir yani, düz hesap ile 7 Milyon TL’dir. 47 Milyon TL nerede, 7 Milyon TL nerede. Bu, işin harcama bölümü” diye konuştu.

 

Reklamlar
Bizi Arayın