Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Afyon şaha kalkacak

Afyonkarahisar AK Parti Milletvekilleri ve bazı belediye başkanları başkentte bazı ziyaretlerde bulundular. İlimiz heyeti bakanlıklardan önemli sözler aldılar ve “Afyonkarahisar’ımız şaha kalkacak” dediler.

Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven ve belediye başkanlarından Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’u, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan’ı ve Spor Toto Teşkilatı Başkanlığını ziyaret etti.

Bakan talimat verdi

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya giden belediye başkanları Milletvekilleri ile birlikte Afyonkarahisar ve ilçelerindeki belediyelerin alt yapı ve araç ihtiyaçları ile İller Bankasının yapacağı hizmetler konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret ederek desteklerini talep etti. AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatleri arasında bulunan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projesinin değerlendirilerek hemşerilerimizin hizmetine açılması için bilgi aktaran heyete Bakan Kurum’dan tam destek geldi. Milletvekilleri, gerekli çalışmaların yapılması için personeline talimat veren Bakan Kurum’a teşekkür ettiler.

AFRAY için destek istendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı makamında ziyaret eden Milletvekilleri ve Belediye Başkanları Türkiye’nin dört bir yanında devam eden hızlı tren çalışmalarının Afyonkarahisar kısmının tamamlanarak hızlı trenin 2020 yılından itibaren hemşerilerimizin hizmetine girmesi ve yine Başkan Zeybek’in seçim vaatleri arasında bulunan AFRAY Projesinin hayata geçirilmesi konularından Bakan Turhan’ın desteklerini talep etti. Seçim öncesi Afyonkarahisar’ı ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın askeri havaalanın sivil uçuşlara açılması konusunda her türlü desteği vereceği müjdesinden sonra konunun Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bakan kısımları ve sürecin hızlandırılması için Bakan Turhan’ın yardımları talep edildi.

FOTO ALTI: AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya bütün ilçelere ve beldelere spor tesislerinin yapılarak hizmete açılması için AK Partili Belediye Başkanlarıyla birlikte Spor Toto Başkanlığını ziyaret ederek desteklerini talep etti.

Bizi Arayın