Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Afyonkarahisar’lılar Buluştu

İstanbul Afyonkarahisar Platformu tarafından organize edilen İstanbul Kıyı Emniyet Müdürlüğü’nün Anadoluhisarı’nda bulunan eğitim tesislerinde düzenlenen kahvaltı  programı büyük ilgi gördü.

Programı organize eden Şuhut Derneği Onursal Başkanı ve Evkur A.Ş. Genel Müdürü Seçkin Köse yaptığı açılış konuşmasında, “İstanbul’da tam 16 yıl önce İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformunu kurmuştuk. Platformu kurduğumuzda, Afyonkarahisar Merkez ve tüm İlçelerden İstanbul’a gelen ve yerleşen hemşehrilerimize ulaştık. Birlik,  Beraberlik, Gelenek ve Göreneklerimizi İstanbul’da yaşamaya başladık. Müteakiben İşadamı Mustafa Mühsürler başkanlığında İstanbul’da yaşayan Sanayici, İş Adamı ve Yöneticilerden oluşan hemşehrilerimizle birlikte İstanbul Afyonkarahisarlı Sanayici, İş Adamları ve Yöneticiler Derneği kuruldu. Yine o yıllarda 12 adet olan Afyonkarahisarlılar Dernek sayısı artmaya başladı. İstanbul AFSİAD’ın katkısı ile Kocaeli ve Bursa’yı da içine alan Marmara Afyonkarahisarlı Dernekler Federasyonu kuruldu. Yıllar önce Borusan A.Ş. sahibi Asım Kocabıyık, Ümran Boru sahibi Orhan Yavuz ve Prof.Dr.Nijad Bilge tarafından kurulan Afyon Eğitim Vakfı’nın etkinliklerinin arttırılması üzerinde duruldu ve bugüne kadar Afyon Eğitim Vakfı’nın başarılı bir konuma gelmesine İstanbul’daki hemşehrilerimiz tarafından da önemli bir katkı sağlanmıştır”

KARARLAR ALINDI

İstanbul Afyonkarahisarlılar Platformu’nun düzenlediği kahvaltılı toplantıda önemli kararlar alındı. Afyon Eğitim Vakfı’nın yatırım ve dolayısıyla öğrencilere burs vermeyi amaçlayan gayrimenkul alımı etkinliğine, gerek SMS yoluyla ve gerekse bağış yapmak suretiyle katkı verilmesi kararlaştırıldı. Toplantıda  (bagıs 6703)  SMS gönderme işlemleri de başlatıldı. Kahvaltıda İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizin kendi aralarında sinerji yaratmaları üzerinde durulurken KOBİ’lerin ve sanayicilerin faaliyetlerinde daha etkili projelerin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

DEVAM ETSİN

AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Balıbey programda yaptığı konuşmada, “İstanbul Afyonkarahisar platformu tarafından düzenlenen bu programda İstanbul’da bulunan hemşehrilerimizi biraraya getirmenin onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Uzun zamandır arzu ettiğimiz bu programda beraber olmak, tanışmak bizleri ve katılanları son derece memnun etmiştir. Sıla dışında sıla özlemini gidermenin sevincini gözlemek hepimizi sevindirmiştir. İleriki zamanlarda bu toplantıların değişik vesilelerle devam etmesi ve katılımın artması hepimizi memnun edecektir. İstanbul AFSİAD yönetim kurulu olarak platform yöneticisi sn. Seçkin Köse ve katılımı sağlayanları kutluyor birlik ve beraberlik içerisinde bu başarılı çalışmaların devamını temenni ediyorum” dedi.

BİRLİKTELİLİK PİKİŞSİN

İstanbul AFSİAD 2. Dönem Başkanı Kamil AY  toplantıda yaptığı selamlama konuşmasında, “Bizler gurbetteki Afyonkarahisar’lılar olarak bir kahvaltıda bir araya geldik. Her zamanki gibi çalışkan birleştirici duayen kişiliği ile büyük bir gayretle tekrar bizleri bir araya getiren Seçkin Köse’ye bu kahvaltı için müteşekkirim. İstanbul Afyonkarahisarlı İş Adamları Derneğimiz ve İstanbul’da bulunan diğer Derneklerimiz ve Yöneticileri ile derneklerimizi bir çatı altında toplayan federasyonumuz yöneticileri büyük bir hasretle kucaklaştık. Bizleri bir arada tutan Afyonkarahisarlılık ruhu bundan sonrada birlikteliğimizi daha da pekiştirerek güç birliği, işbirliği ve dayanışma içinde olmamız gerektiğini göstermiştir. Seçim öncesi olması ve kahvaltıya katılanlar içinde her türlü siyasi görüşten hemşehrimiz olmasına rağmen hiç bir ayırım gözetmeden büyük bir hasret ve özlemle kucaklaştık” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

Bizi Arayın