Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

AK kadınlar “sıfır atık” eğitimi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlayan Sıfır Atık Projesi kapsamında AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları tarafından çevrecilik eğitimi verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ‘Sıfır Atık Projesi’, AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyelerine anlatıldı. Programa İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ile birlikte İl Çevre, Şehir ve Kültür BaşkanıAli Akcasu ve İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı ile birlikte kadın kolları üyeleri katıldı.

“Biz de varız”

Toplantıda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, “AK Parti Kadın Kolları olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da toplumun duyarlı olduğu her konuda ‘biz de varız’ demeye devam ediyoruz ve bu önemli konulardan birisi de Türkiye’nin gündeminde şu an oldukça yoğun bir şekilde yer alan sıfır atık projesidir. Biliyorsunuz sıfır atık projesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin muhterem eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin uhdelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte 2017 yılında başlatılan bir projeydi. Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin bir sözü vardı ‘Ben merkezli yaşamaktan, insan merkezli yaşamaya geçmediğimiz müddetçe çok sağlıklı olmayacaktır’ İnsan kaynaklarının daha verimli kullanılabilmesi, doğal kaynakların daha verimli atıkların daha verimli olarak dönüştürülmesi bizim için bizden sonraki ve gelecek nesiller için en büyük bırakacağımız mirastır. Biz de bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük ve toplumun duyarlı olduğu konularda ‘biz de varız’ diyerek bu konuda bir adım attık” dedi. Programda Çevre Mühendisi Birol İnan tarafından bir sunum yapıldı.Bizi Arayın