Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Anneler futbol oynadı

Örnekevler Mahalle Muhtarlığı ile TÜFAD tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla ‘Annem Futbol Oynuyor’ etkinliği düzenlendi. Halı sahada maç yapan kadınlar gol atmak için bir birleri ile kıyasıya mücadele içerisine girdiler

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Afyonkarahisar Şubesi ile Örnekevler Mahalle muhtarlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla ‘Annem Futbol Oynuyor’ etkinliği düzenlendi. Mahallede bulunan bir halı sahada yapılan futbol maçına katılan anneler girişte Mahalle Muhtarı Kadir Toros tarafından gül ve karanfillerle karşılandı. Daha sonra sahaya inen anneler TÜFAD Başkanı Mustafa Keser tarafından müzik eşliğinde ısınma hareketleri yaparak maça hazırlandılar. Başkan Keser, annelere 1923 yılında A Milli Takım futbol takımı için tasarlanan milli takım forması hediye edildi. Annelerde milli takım formalarını giyerek maç öncesi hazırlıklarını sürdürdüler.

Keyifli anlar yaşandı

İki takım halinde sahada mücadele eden anneleri eşleri, çocukları ve mahalle sakinleri izledi. Sahada gol atmak için bir birleri ile mücadele eden anneler, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü futbol oynayarak kutladılar. Anneler sahada mücadele ederken çocukları ve eşleri de saha dışından destek verdiler. Yeşil ve beyaz takım olarak iki ayrılan annelerin başlama vuruşunu Başkan Keser yaptı. İlk golü yeşil takım atarken, beyaz takımda bir penaltıdan yararlanamadı. Karşılaşma 2-2 berabere sona ererken anneler müzik eşliğinde futbol oynamanın keyfini yaşadı. Maçın hakemliğini ise TÜFAD Şube Başkanı Keser yaptı. Maç sonu çocuklar annelerine koşarak tebrik ettiler.

Futbola önem veriyoruz

TÜFAD ve Örnekevler Mahalle Muhtarı Kadir Toros ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel bir etkinlik düzenlediklerini söyleyen TÜFAD Başkanı Mustafa Keser, “Futbola önem veriyoruz. Yazın çocuklar için ücretsiz kurs açıyoruz. 8 Mart dünya kadınlar gününe özel olarak ‘Annemle Futbol oynuyorum’ etkinliği düzenledik. Bu gün özel bir gün olduğu için böyle bir etkinlik yapmayı düşündük. Ömrümüz olduğu sürece bu etkinliği sürdüreceğiz. Şuanda burada 20 bayan var. Bu etkinliği çocuklarımızla da yapacağız. Amacımız Afyonkarahisar’da bir ilk ve farkındalık oluşturmaktı. Sanırım bunu başardığımızı zannediyorum” dedi.

Biz her şeye hazırız

‘Annem Futbol Oynuyor’ etkinliğine katılan ev hanımı Serpil Düşmez Kalender, böyle bir etkinlik düzenlenmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Etkinliği düzenleyen muhtar Toros ve TÜFAD Başkanı Keser’e teşekkür eden Kalender, sahadan galip ayrılmak istediklerini söyledi.  Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan ev hanımı Ayşe Kuş, şöyle konuştu; “Bizleri düşünerek güzel bir etkinlik düzenlenmiş. Muhtarımıza ve hocamıza teşekkür ederim. Futbol sadece erkek oyunu değildir. Bayanlar her yerde güçlüdür. Biz her şeyi başarırız.”  Ev hanımı Hülya Tepe Korcan, etkinlik sayesinde hem günlerini kutladıklarını hem de eğlendiklerini söyledi. Korcan, “Kadınlar güçlüdür. Her kadın güçlüdür. Futbol oynamak çok güzel bir duygu ve sadece erkekler oynar diye bir şey yok. Bizde oynayabiliriz. Kadın her şeyi başarır” dedi. Konuşmaların ardından etkinlik kadınların toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

Bizi Arayın