Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

ATSO’dan Çoban onuruna yemek

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, 31 Mart 2019 tarihinde görev süresi dolacak olan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban onuruna veda yemeği düzenledi.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Afyonkarahisar’a 2009’dan bu yana hizmet eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban onuruna veda yemeği düzenledi. Akrones Otel’de gerçekleştirilen veda yemeğine 60. Hükümet Çevre ve Orman Bakanı. 61,62,63,64 ve 65. Hükümet Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, ATSO Meclis Divanı Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Meslek Komiteleri Başkanları, TOBB Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları’nın İcra Komiteleri Başkan ve Başkan Yardımcıları katıldı.

10 yıl birlikte çalıştık

Programın açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile 10 yıldır birlikte çalıştıklarını belirtti. Serteser, “Çok değerli Belediye Başkanımız için bir araya geldik. Kendisi bizim için çok şey ifade ediyor. 2009’un Şubat ayının sonunda ben ATSO Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildim. 2009’un Mart ayının sonunda da değerli Belediye Başkanım, Belediye Başkanı olarak seçildi. 10 yıldır birlikte görev yaptık. Kalkınma Ajansları ilk defa bu dönemde kuruldu, kuruluşundan beri Yönetim Kurulu Üyesiyiz. AFJET’te birlikte Yönetim Kurulu üyeliği yaptık. 2015’ten beri Afyon Eğitim Vakfı’nda aynı yönetimde birlikte çalıştık. Yine çalışmaya devam edeceğiz. Afyon Eğitim Vakfı’nda önemli hizmetler yaptık. Belediye Başkanımız ile birlikte çalışmasak bu denli önemli hizmetler yapamazdık. 10 yıldır Afyon’un, işadamlarımızın her sorununda veya çözüm önerisinde hep bir araya geldik. Sayın Valimiz, bizim birlikte çalıştığımız çok kıymetli 5’inci Valimiz. 2009’dan bu yana Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile birlikte çalışıyoruz. Birçok bürokrat ile çalıştık. Ama hiçbir zaman birbirimizi kırmadık” dedi.

“Her zaman yanımızda oldu

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ise Belediye Başkanı Çoban’ın iş insanları ve sanayicilerin her zaman yanında olduğuna dikkat çekti. Merdivenci, “Hüsnü Başkanımız’la seçildiğimiz 10 yıldır çok değerli Belediye Başkanımız ile birlikte Afyonumuz için görev yapma onuruna sahip oldum. Belediye Başkanımız ile her zaman uyum içinde çalıştık. Ne zaman bir derdimiz, sıkıntımız olsa yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ediyorum. Böyle çalışkan bir Başkanımız’ın bundan sonra da değerli çalışmalar yapacağına inanıyorum. 10 yıl önce aday olduğunda bizlerle bir araya gelmiş ve projelerinden bahsetmişti. Geriye dönüp baktığımızda bu projelerin tamamını hayata geçirdiğini, fazlasını da yaptığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Projelerin hepsini yaptı

Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Burhanettin Çoban, vizyon sahibi, tuttuğunu koparan bir kişidir. Bununla birlikte gerçekten bir uyum hayata geçti. Afyon bugün çağını aşarak çok büyük yatırımlara sahip olmuşsa bunda uyumun çok büyük rolü var. Burhanettin Çoban zamanında bütün Bakanlıklar ile bütün kurumlarla çok ciddi bir uyum yakalandı. Bundan Afyon kazandı, sanayicimiz ve işadamlarımız kazandı. Kendisini yürekten kutluyorum. Kendisini örnek bir Belediye Başkanı olarak görüyorum. Burhanettin Çoban, 2009’da aday olduğunda bir Belediye’nin üstesinden gelemeyeceği büyüklükte projeler hazırlayıp açıkladı. Bu projelerin hepsini, hatta 3-4 katını yaptı.” Eroğlu, Çoban döneminde Afyonkarahisar’da Akarçay Rekreasyon Alanı, Zafer Kent Ormanı, Katı Atık Bertaraf Tesisi, Asfalt Şantiyesi, Atık Su Arıtma Tesisi, çöp gazından elektrik üretimi gibi devasa projelere imza atıldığına işaret etti.

Uyum sorunu vardı

Programın son konuşmasını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban gerçekleştirdi. Çoban, “2009 yılında Allah nasip etti, Belediye Başkanı oldum. İlk seçildiğimde şunu söyledim: Bu şehrin bir uyum sorunu var. Şehrimiz, genelde iktidar partisinden bir Belediye Başkanı seçmiş. Seçilen Belediye Başkanları, kendi siyasi partisi ile kendi milletvekili ile kendi teşkilatı ile hatta o şehirde bulunmaz bir nimet olan Bakanı ile kavga etmiş. Ben 10 yıl Belediye Meclis üyeliği yaptım. İlin Valisi ile Odaları ile sivil toplum kuruluşları ile kavga etmiş Belediye Başkanları oldu. Böyle bir ilde bir sanayici, bir yatırımcı yatırım yapar mı? Bu mümkün değildir” dedi.

Ayrımcılık yapmadık

Kurumlar arası diyalog ve işbirliği ile Afyonkarahisar’a ÇİMSA ve Atakey firmalarının yatırımının çekildiğini, AFJET’in altyapısının tamamının yenilendiğini, Spor Kompleksi’nin Afyonkarahisar’a kazandırıldığını hatırlatan Çoban, görev süresi boyunca kimseye ayrımcılık yapmadığını belirtti. Çoban, 10 yıl boyunca “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” atasözünden hareketle olumlu bir yaklaşımı benimsediğini, bunun da somut sonuçlarını aldıklarını kaydetti. Çoban, konuşmasını “Biz yine buradayız. Şehrimizi, ülkemizi seviyoruz. 31 Mart’ta da kazanan Afyonkarahisar ve ülkemiz olsun” sözleri ile bitirdi. Program, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a 10 yıllık çalışmaları dolayısıyla teşekkür plaketi ve hediye takdimi ile devam etti. Programın sonunda toplu fotoğraf çekildi.

Bizi Arayın