Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Belediyeden eğitime destek

Sosyal Belediyecilik alanında büyük hizmetlere imza atan Afyonkarahisar Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize tarihinin en önemli eğitim desteğini vermeye devam ediyor.

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte sosyal belediyecilik alanında adeta çığır açan, Afyonkarahisar Belediyesi geleneksel hale getirdiği eğitim bursu için banka kartlarını dağıtmaya başladı. 2016 yılında başlatılan ve il belediyeleri arasında bir ilk olan burslardan bu yıl 2 bin 527 öğrenci faydalanacak. 9 bin 100 öğrencinin başvuruda bulunduğu ve yapılan titiz incelemelerin ardından bütçe imkanları doğrultusunda 2 bin 527 öğrencimizin bu yıl burs almaya hak kazandığı projede bursların hesaba yatacağı banka kartları, ailelere dağıtılmaya başlandı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, dağıtım noktasındaki çalışmaları yerinde görerek kartlarını ailelere teslim etti.

İlkleri yaşatıyoruz

Başkan Çoban burada yaptığı açıklamada Afyonkarahisar Belediyesi olarak 2016 yılından bu tarafa il belediyeleri arasında bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade ederek ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine aylık 80-100 lira arasında değişen miktarlarda eğitim yardımında bulunduklarını hatırlattı. Bu yıl 9 bin 100 öğrencinin müracaat ettiğini hatırlatan Başkan Çoban “bütçe imkânlarımız çerçevesinde 2 bin 527 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencimize burs dağıtımını bugün başlatıyoruz. Bunlardan 140’ı yetim çocuğumuz. Bir aileden annesi yada babası vefat etmiş, durumu da az gelirli ise yetim çocuklarımız için hiçbir kıstas ve sayı aranmaksızın tamamına burs verdik. Çocuklarımızın eğitimi hayatına bir nebze olsun yaptığımız katkının başarı olarak döneceğine inanıyorum. Aileler ve çocuklarımız inşallah bu eğitim yardımımızdan en güzel şekilde faydalansınlar. Yaptığımız bu uygulamayı birkaç büyükşehirde görmüştüm ama il belediyelerinde rastlamadım. Sanıyorum Türkiye’de bu uygulamayı yapan ilk  il belediyesi biziz.  Birçok ilkler gibi burada da bir ilki Afyon’a yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Zehra Çetingül

Bizi Arayın