Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Bir yudum aş olun

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kollarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Av.Gönül Ar Güngör MHP Afyonkarahisar Kadın Kolları olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında kış aylarında açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan sokak hayvanları için “Bir Yudum Aş Olur Musun” sloganı ile proje başlattıklarını açıkladı.

Başlatılan proje kapsamında zorlu kış şartlarında yaşamlarını sürdürmeye çalışan yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakan MHP’li kadınlar tüm duyarlı vatandaşları destek olmaya çağırdılar. MHP Kadın Kolları üyelerinin başlattığı sosyal sorumluluk projesine farklı kesimlerden de destek geldiği kaydedildi. Konu ile ilgili açıklama yapan MHP İl Başkan Yardımcısı Gönül Ar Güngör, sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürmelerine herkesin yardımcı olması gerektiğini söyleyerek, “Sokaktaki canlarımız, sevimli dostlarımız hayvanları unutmadık. İl Kadın Kolları üyelerimizle birlikte sokak hayvanlarını besledik” dedi.
Allah rızası için
Güngör, “Bu çalışmamızda soğuk ve karlı havada yeterli besin ihtiyacı bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarını ve yabani doğa hayvanlarını besleyerek soğuk kış günlerini rahat bir şekilde geçirmelerini hedefledik. Buğday, et, kemik, balık ve kedi köpek maması gibi yiyeceklerle kırsal bir alana gidip hayvanların besin ihtiyaçlarını karşıladık. Asırlar öncesinden Hz. Ömer, ‘Dağlara buğdaylar serpin, Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler’ sözüyle bizim inancımızda insana verilen değerin yanı sıra diğer canlıların da kıymeti çok anlamlı ve vurgulu biçimde ortaya koymuştur. Biz de kış koşullarının iyiden iyiye bastırdığı ve karın her yeri kapladığı bu günlerde böyle bir anlayışı Milliyetçi Kadınlar olarak kendimize düstur edinerek ve Allah rızası için bu çalışmayı gerçekleştirdik” dedi.Bizi Arayın