Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Birlikte başaracağız

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda İstihdam Seferberliği 2019 bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İstihdam Seferberliği 2019 Teşvik Paketi için Afyonkarahisar’ın hedefi olan 10 bin yeni istihdama ulaşılacağına inandığını kaydetti.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) işbirliğinde, ATSO hizmet binasında İstihdam Seferberliği 2019 bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ASMMMO Başkanı Kadir Arık, SGK İl Müdürü Samet Fidan, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zekai İnan’ın yanı sıra iş insanları ve muhasebeciler katıldı.

Büyük çalışma yapıldı

Toplantıda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “İstihdam Seferberliği 2019 Teşvik Paketi ile tüm Türkiye’de hedefimiz büyük. 2,5 milyon yeni istihdam sağlamamız lazım. Buna hep birlikte seferber olacağız. Muhasebecilerimiz, işadamlarımız, hepimiz bu işin içindeyiz. Afyonkarahisar’da 10 bin yeni istihdam sağlamak bizim görevimiz olacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk birlikte büyük bir çalışma yaptılar. Böylece iş insanlarına yeni teşvikler sunuldu” dedi.

İnanalım başaralım

Serteser, Afyonkarahisar ve Türkiye için belirlenen hedefe kurumlar arası işbirliği ile ulaşılacağını kaydederek “Bu seferberliği tek başına yapmamız mümkün değil. Gerek şirketimiz bünyesindeki muhasebecilere, gerek serbest çalışan muhasebecilere çok büyük görev düşüyor. Muhasebeciler ve iş insanları el ele verecek, bu istihdamı gerçekleştirmeye çalışacak. Biz geçen sene 5 bin istihdam sözü vermiştik. 7600 istihdam sağladık. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız, ’10 bini yaparsınız’ dedi, ‘Yaparız sayın Cumhurbaşkanım’ dedik. Bu işte sadece biz görevli değiliz. Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz başımızda görevli. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın taşra teşkilatındaki Müdürlükler görevli. Allah’ın izni ile yaparız, inanmak lazım. İnanalım, çalışalım, el ele verelim, başaralım. Salonun dolu olması da başaracağımızın göstergesi” diye konuştu.

Bizler birer köprüyüz

ASMMMO Başkanı Kadir Arık ise teşvikler ile ilgili muhasebecilerin yaşadıkları sorunları gündeme getirdi. Arık, “Bizler devlet ve işveren arasında köprüyüz. Teşvikler çok güzel, ancak Türkiye’de çok sayıda teşvik oldu. Mali müşavir büroları, asgari 20-30 mükellefin işlerini görmekteler. Aynı işverene 4-5 adet prim bildirgesi doldurmak zorunda kalıyoruz. Bu teşvikleri geriye dönük takip etmek zor bir iş. Teşviklerin kullanımını daha kolay hale dönüştürebilmeliyiz. 2,5 milyon hedefine ulaşılmasında inşallah başarılı olunacaktır” ifadelerini kullandı.

Sorular cevap buldu

Açılış konuşmalarının ardından SGK İl Müdürü Samet Fidan, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zekai İnan, İstihdam 2019 Teşvik Paketi hakkında bilgi verdi. Bu bölümde ayrıntılı bir sunum yapan SGK İl Müdürü Samet Fidan, kısa bir süre içinde İstihdam 2019 Teşvik Paketi için görevlendirilecek bir SGK çalışanının, ATSO hizmet binasında belirlenen günlerde soruları cevaplayacağını bildirdi. Toplantı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Bizi Arayın