Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Birlikte çalışma zamanı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 31 Mart Mahalli Seçimleri’nin Afyonkarahisar ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek “Seçim bitti; artık ilimiz ve ülkemiz için birlikte çalışma zamanıdır” dedi.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 31 Mart Mahalli Seçim sonuçlarını değerlendirdi. Serteser, “Ülkemiz, demokrasi geleneğini sürdürmüş, milletimiz yoğun bir katılımla sandıkta tercihini kullanmıştır. Seçimin kesin olmayan sonuçlarına göre Afyonkarahisar merkez ilçesinde Belediye Başkanı seçilen Sayın Mehmet Zeybek başta olmak üzere, ilçe ve beldelerimizde seçilen tüm Belediye Başkanları’nı, Belediye Meclisi Üyeleri’ni, İl Genel Meclisi Üyeleri’ni ve mahalle-köy muhtarlarını kutluyorum” dedi.

Hedeflere ulaşacağız

Türkiye’nin önündeki 4,5 yılda seçim olmayacağını hatırlatan Serteser, “Son zamanlarda ardı ardına gerçekleştirilen seçimler, siyasette ve iş dünyasında bir yorgunluk meydana getirmişti. Önümüzde 4,5 yıllık seçimsiz bir süreç var. Bu süreci iyi değerlendirmeliyiz. İlimizin ve ülkemizin, Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 100’üncü yılına dair hedefleri bulunmaktadır. Bu hedeflere, birlik ve beraberlikle ulaşmak mümkündür. Seçim bitti; artık ilimiz ve ülkemiz için birlikte çalışma zamanıdır” ifadelerini kullandı.

Çaba sarf etmeliyiz

Serteser, açıklamasında şu vurguları yaptı: “Biz, seçimden önceki tüm açıklamalarımızda ilimizdeki kurum ve kuruluşlar arasındaki uyumun önemine dikkat çekmiştik. Bu uyumun devam edeceğine inancımız tamdır. Biz de Afyonkarahisar’ın en büyük sivil toplum örgütü olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden aldığımız güçle, TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun rehberliğinde ekonominin büyümesi, ihracatın ve istihdamın artması için var gücümüzle çaba sarf edeceğiz.”

Bizi Arayın