Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Çöl farklı kazandı

2019 Yerel Seçimlerinde rakiplerine ezici bir üstünlük sağlayan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, otuz yıl aradan sonra üst üste seçim kazanan ilk Belediye Başkanı oldu

Seçim sandıklarının kapanmasından sonra gelen sonuçlar ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanına toplanmaya başlayan kalabalık her geçen dakika artarak binlere ulaştı. Saat 21.00 sularında Sandıklı Belediyesi balkonundan vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Başkan Mustafa Çöl birlik mesajı verdi. Çöl, “Bu seçimin tek galibi demokrasidir, milli iradedir, milletimizin bizatihi kendisidir. Bu seçimin galibi köylüsüyle şehirlisiyle Sandıklımızda yaşayan herkestir. Bu seçimde sandığa giderek bu demokrasi şölenine katılan tüm hemşerilerime can-ı gönülden teşekkür ediyorum”

Anlamlı ders verdiniz

“Bu seçimde yalana, iftiraya, kem söze, sizler en güzel cevabı verdiniz” diyen Çöl, “Yine Yunus Emre diyarı, kadim şehrimiz,  güzel sandıklımızı, bir koltuk uğruna, köylü şehirli diye bölmek isteyenlere kardeşliğin, samimiyetin, hemşeriliğin nasıl olacağını sizler sandıkta gösterdiniz.  31 Mart’ta sadece bizlere destek vermekle kalmadınız, siz sandıkta ilgili yerlere çok anlamlı bir ders verdiniz. Bunlar bizim gücümüzü, yani sizleri unuttu. Bilemediler, düşünemediler sizlerle yola çıktığımızı. Ama biz sizin ferasetinize, sizin basiretinize hep güvendik. Çünkü sizler hiç bir zaman yalanın, iftiranın, safsatanın, ayrımcılığın, nefretin tarafı olmadınız asla ve asla bu tür şeylere pirim vermediniz”

Hizmetin tarafı oldunuz

Başkan Çöl, “Sizler sadece ve sadece huzur, esenlik, kardeşlik ve hizmetin tarafı oldunuz.  Siz ne derseniz en güzeli odur. Siz neyi tercih ederseniz en iyisi odur. Çünkü pusulası millet olanın yolu asla ve asla şaşmaz. Sizler, ecdadımızın bin yıldır devam eden kutlu yürüyüşünün yolcuları ve varislerisiniz ve bizim tek yol arkadaşımızsınız. Bize kem söz söyleyenlere karşı yol arkadaşlarımız yani sizler bize ne dediniz? “Dik dur eğilme bu millet seninle” dediler. Bizde “Sadece Rabbimizin huzurda eğiliriz başka yerde asla.” dedik.  Bu millet bize “Durmak yok, yola devam” dedi. Bizde “Bu yollar ne kadar zor olsa da durmadık, yola devam” dedik. Rabbim bizi Sandıklı’ya, Sandıklılı kardeşlerime karşı mahcup etmedi. Hiç bir zaman ettirmesin”

Bizi Arayın