Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Dedikodulara itibar etmeyin

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile birlikte Cumhur İttifakı Dinar Seçim Bürosunu ziyaret etti. Burada halka hitap eden Bakan Dönmez, “Dinar’da tespit ettiğimiz kömürün dörtte üçünün ekonomik değeri 30 milyar dolar” dedi.

 

AK Parti İl Başkanlığı tarafından ilimize davet edilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Dinar ilçesini ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile ilçeye giden Bakan Dönmez, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, MHP Milletvekili Mehmet Taytak ve partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Linyit kaynakları var

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da burada yaptığı konuşmada, “Dinar Cumhur İttifakının uygulandığı en iyi ilçe oldu. Bugün Sayın Bakanımızı özellikle davet ettik. Bölgemizde linyit kaynakları var. Termik santral kurulması arifesine geldik. Tabi meyveli ağaç taşlanır misali, buna da karşı olup, köylerin yeri değişecek, arazilere ve su kaynaklarına zarar gelecek diye dedikodular çıkmış durumda. Biz bu memleketin çocuğuyuz, bu milletin vekiliyiz. Bu enerji kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak ve çözüm üretmek bizim görevimizdir. Hem su kaynaklarını en iyi şekilde korumak, hem de yer altında bulunan kömürü çıkartıp enerjiye dönüştürüp dış bağımlılığımızı azaltmak istiyoruz” dedi.

Hizmet için çalışıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de Dinar Cumhur İttifakı Seçim bürosu ziyaretinde Dinar’ın çok büyük bir nimet üzerinde durduğunu, ortaya atılan çeşitli iddialara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi. İttifak adaylarının tek gayesi oluğunu ifade eden Bakan Dönmez konuşmasının devamında şunları söyledi, “Hakkın rızasını almak. Bu işler hizmet için yapılır. Biz dahil adaylarımızın hepsi hakkın rızasına giden yolun halkın rızasından geçtiğini biliyor” dedi.

Doğal zenginliklerimiz var

Dinar ilçesinin, altının da üstünün de doğal zenginliklerle dolu olduğunu ifade eden Bakan Dönmez konuşmasında, “Burası enerji kaynakları açısından oldukça mümbit bir yer. Mevla’m size biraz torpil geçmiş. Rüzgârınız var, güneşiniz var, suyunuz var, yerin altında şimdi kömür de tespit ettik. Bu kömür santraliyle alakalı bir takım dedikodular yapılmış. Kesinlikle bunlara inanmayın, itibar etmeyin. Bizim ağzımızdan ne çıkıyorsa siz ona inanın. Tarlalara el koyulacakmış, bilmem zayi yapılacakmış.Öyle bir şey yok. Orada biz yer altı işletmeciliği yapacağız. Yaklaşık 1 milyar tonluk linyit rezervimiz var. Bugün bunun 4’te 3’ünü çıkarmış olsak tam 30 milyar dolarlık bir rezervimiz var. Bu ciddi bir rakam”

 

Bizi Arayın