Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Emirdağ’ımızı ihya edeceğiz

31 Martta yapılacak belediye başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala gazetemize açıklamalarda bulunan AK Parti Emirdağ Belediye Başkan adayı Serkan Koyuncu, “ Emirdağ’lı hemşehrilerim  beni ve ekibimi bu görevi layık görür de seçilirsem başta işsizlik ve göç sorunu olmak üzere bütün sorunların iktidar partisi olmanın da verdiği avantajla üstesinden geleceğiz. Emirdağımızı 5 yıl içinde ihya edeceğiz” dedi.

 

Neden Belediye Başkan adayı oldu

AK Parti Emirdağ Belediye Başkan adayı Serkan Koyuncu ;”Emirdağ’ın gelişimi ve ilerlemesi için, marka şehir olması için gayret gösteril mesi gerektiğine inanan bir insanım bu yüzden aday oldum. İlçemiz yurtdışında ve yurtiçinde bilinen bir ilçe ancak bu popülerliğine rağmen yeterince gelişim gösteremiyor. Sürekli göç veren,  altyapı ve üstyapısında eksikleri bulunan bir ilçe konumundayız. İlçemizde işsizlik had safhada, insanlar çalışmak için çevremizdeki il ve ilçelere gidiyor ve bu durum ilçemizin nüfusunun devamlı azalmasına sebep oluyor. Bundan dolayı ilçemiz esnafları da sıkıntı yaşıyor. Yıllardır Emirdağ’da yaşayan bir hemşehriniz olarak Emirdağ’ın sorunlarını ve sorunların çözüm yollarını gayet iyi biliyorum. Bu nedenle Emirdağ Belediye Başkan Adayı olmaya karar verdim.Eğer, Emirdağ halkı beni ve ekibimi bu görevi layık görür de seçilirsem başta işsizlik ve göç sorunu olmak üzere bütün sorunların iktidar partisi olmanın da verdiği avantajla üstesinden geleceğiz. Kısacası ; Emirdağımızı 5 yıl içinde ihya edeceğiz”

56 PROJEM VAR

Başkan adayı Serkan Koyuncu ;” Bizim toplam 56 projemiz var. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da bize vermiş olduğu 4 proje sözü var. Bu projelerimizin tamamı yapılabilirliği olan ve 5 yılda tamamlanması mümkün olan projeler. Hükümetimizin de desteğiyle bu projeler Emirdağ’a ve Emirdağ halkına önümüzdeki 5 yılda kazandırılacaktır. Burada özellikle altını çizmemiz gereken husus, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin bize vereceği destektir.Bu destekle bizim 56 projemizin içerisinde “bu yapılamaz veya bu proje çok zor” denilebilecek bir proje yok”

“PROJELERİMİ YAPMAZSAM HESAP  SORSUNLAR”

Hazırladığı 56 projenin bilgilerini kitapçıkta topladığını belirten AK parti Emirdağ Belediye Başkan adayı Serkan Koyuncu iddialı konuşarak, “Halkımıza dağıttığımız “Emirdağ İçin Projelerimiz” isimli kitapçığı vatandaşlarımız 5 yıl boyunca saklasınlar. 5 yılın sonunda bize bu projelerin hangisi gerçekleşmediyse  ‘Sen bunun sözünü verdin ama yapmadın’ diye karşımıza çıksınlar”

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZA  ARSA ÜRETECEĞİZ

Emirdağ için en önemli projelerinin başında ilçenin tamamını doğalgaza kavuşturmak olduğunu söyleyen Serkan Koyuncu ,”İkinci olarak bahsetmek istediğim projemiz ise; ilçemize konut yaptırmak isteyen dar gelirli vatandaşlarımıza arsa ve proje desteği var. Bu proje ilçemizin nüfusunun artması için çok önemli bir proje. Burada projemizin özeti şöyle; Belediyemiz tarafından üretilecek araziler parsellenerek dar gelirli vatandaşlarımıza ücretsiz verilecektir. Arsayı alan vatandaşımız belediyemizin ürettiği tip konut projelerini ücretsiz olarak alacak ve inşaatına en geç  2 yıl içerisinde başlayacaktır. En geç 5 yıl içinde tamamlayarak ev sahibi olabilecektir. Ancak burada başvuracak vatandaşlarımızın dar gelirli olması esastır”

LAVANTA BAHÇESİ VE LAVANTA KAFE

 

Başkan adayı koyuncu, “Emirdağ’da mevcut istihdam, göç ve kalkınma problemlerinin çözülmesine katkıda bulunulması, alternatif gelir ve iş kaynakları oluşturulması amacıyla Bolvadin Yolu üzerinde bulunan çevre yoluna yakın bir alana içerisinde lavanta kafenin bulunduğu lavanta bahçesi kurulacaktır. Belediyemiz bünyesinde kuracağımız İş Geliştirme Merkezi’nde eğitim almış bayanlar tarafından bahçenin bakımları yapılarak elde edilecek ürünler Yöresel ürünler Pazarında satışa sunulacaktır”

VATANDAŞIN AYAĞINA GİDECEĞİM

Belediye Başkan adayı olan kişinin Başkan seçildikten sonra neredeyse 5 yıl boyunca vatandaşlarla irtibatının kopuk olduğunu belirten Başkan adayı Koyuncu, “ Bunun önüne geçebilmek için her mahalleye “Muhtarlık Ofisi ve Hanımlar Lokali” isminde toplantı salonları oluşturacağız. Bu salonlarda Belediye Başkanı belirli aralıklarla mahalle halkıyla toplantı düzenleyecektir. Belediye hizmet binasına gidemeyen veya vakti olmayan hemşehrilerimiz burada Belediye Başkanı’na doğrudan sorunlarını anlatabileceklerdir. Yani Belediye Başkanı belirli aralıklarla vatandaşın ayağına gelecektir.”

EKİBİM EMİRDAĞI BİLEN EKİPTİR

Emirdağ halkı, başta iktidarın hizmetlerinden maksimum düzeyde faydalanmak için AK Parti’yi seçmeli diye düşündğünü belirten Başkan adayı Koyuncu, “ Bunun yanında geçmiş 5 yıllık dönemde başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanlarımızla, Sayın Milletvekillerimizle, Sayın Genel Müdürlerimizle ve devletimizin bürokratlarıyla çalıştık. Dolayısıyla; geçmiş 5 yılda bununla ilgili tecrübeler edindik ve bundan sonra da bu tecrübelerimizi Emirdağ’ın ilerlemesi ve gelişmesi için kullanacağız. İşini bilen, dersine çalışan, Emirdağ’ın eksiklerini bilen ve eksikler doğrultusunda projeler hazırlayabilen bir ekip olduğumuz için halkımız bize oy vermeli diye düşünüyorum. Bunun yanında ekibimize baktığınızda göreceksiniz ki; ekibimizin tamamı Emirdağ’da yıllardır yaşayan ve Emirdağ’ı bilen bir ekiptir. Bunun da Emirdağ için önemli bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Emirdağlı hemşehrilerimin 31 Mart’ta sandıkta bunu da gözönünde bulundurmalarını istirham ediyorum”

“5 YILLIK SÜREÇTE 10 YILLIK HİZMET SÖZÜ VERİYORUZ”

Emirdağ halkına ve seçmenlere seslenen Serkan Koyuncu,”Burada seçilecek olan Belediye Başkanının iktidar partisinden olması çok önemli. Neden önemli? Bugün gerek ilimizde gerek Ankara’da şahsım neredeyse bütün bürokrasiyi yakından tanımaktadır. Şayet; Emirdağ halkı teveccüh gösterir de beni ve ekibimi göreve getirirse önümüzdeki 5 yılda 10 yıllık bir hizmetin Emirdağına kazandırılması için gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum”

“EMİRDAĞ’IN EN ÇOK HUZURA İHTİYACI VAR”

Bizim kimseyle derdimiz, problemimiz yoktur ve olmayacaktır.  Diyen Ak Parti Emirdağ Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu, “Emirdağ’ın en çok huzura ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. 1 Nisan sabahı sizlerin teveccühüyle göreve gelirsek parti rozetimizi bir kenara bırakarak; oy verenin de oy vermeyenin de Belediye Başkanı olacağım. Bizim için 1 Nisan’dan sonra seçim yarışı sona erecek ve hizmet yarışı başlayacaktır. Göreve gelmemiz halinde; ilçemizde hayata geçireceğimiz projelerimizle ilgili Sayın Bakanlarımızdan ve Sayın Milletvekillerimizden de gereken desteği aldık. Bunun yanısıra; kimsenin işiyle, ekmeğiyle uğraşmayacağız. Bizim tek derdimiz “Emirdağ’a önümüzdeki 5 yılda ne kazandırabiliriz” olacaktır. Seçim sürecinde yaşanan tüm gerginlikler ve problemler bizim için 1 Nisan’dan sonra rafa kaldırılacaktır. Hemşehrilerimizden isteğim şudur; Emirdağ halkı bana ve ekibime sonuna kadar güvensin. İnşallah 1 Nisan’dan itibaren marka şehir Emirdağ’ı elbirliğiyle inşaa edeceğiz. İnşaa edeceğimiz bu Emirdağ’da huzur, güven, sevgi-saygı ve hizmet olacaktır” dedi.

Serkan Koyuncu kimdir?

1977 yılında Emirdağ ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi ilçede tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Daha sonra Eskişehir Ana dolu Üniversitesi Geoteknik Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisansımı tamamladı.2009 yılı mahalli idareler seçimlerinde AK Parti Emirdağ Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 2014 yılından itibaren AK Parti ilçe Başkanlığı görevini 1 Aralık 2018 tarihine kadar yürüttü. Sonrasında AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

 

AHMET SARLIK/ODAK HABER

Bizi Arayın