Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Ensar olmak herkese nasip olmaz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta AK Parti İl başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Ziyaretin ardından partililerle bir araya gelen Usta yaptığı konuşmada “Dünyanın umudu olan Türkiye’yi daha iyi noktalara taşımaktır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta, AK Parti İl başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Usta daha sonra katıldığı toplantıda partililere insan hakları konusunda bir konuşma yaptı. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile birlikte, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, merkez ilçe başkan Bülent Eser, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek ve çok sayıda partili katıldı.
Satranç takımı hediye etti
İlk olarak İl Başkanı Sezen’i makamında ziyaret eden Usta, partililerle görüştü, istişarelerde bulundu. Sezen burada Usta’ya mermerden yapılmış satranç takımı hediye etti. Görüşmenin ardından Usta insan hakları ile ilgili partilileri bilgilendiren bir konuşma yaptı. “Hedefimiz ve derdimiz bu ülke için en iyisini yapmaktır” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta konuşmasında “Dünyanın umudu olan Türkiye’yi daha iyi noktalara taşımaktır. Allah’ın izniyle bunun için önümüzde hiçbir engel yoktur. Farkındaysanız önümüzde çok engel varmış gibi gösteriyorlar” dedi.
Şiddeti öne sürüyorlar
Milletvekili Usta, “Zaman zaman Suriyeliler meselesini getiriyorlar. Zaman zaman ekonomiyi getiriyorlar. İçerdeki şiddeti öne sürüyorlar. Ancak bunların hiçbiri Türkiye’nin daha iyiye ulaşması için engel değil. Bunları aşacak güç, kapasite, enerji birikimi, tecrübe ve deneyim AK Parti’nin tüm kadrolarında var. O yüzden biz büyük bir umutla aşkla şevkle önümüze bakarak çalışmaya devam ediyoruz. Bizi durdurmaya çalışanları ne yaparlarsa yapsınlar biz elhamdülillah önümüze bakarak ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Doğru bilinen yanlışları düzeltin
“Herkesin bahsettiği doğru bilinen yanlışlar çok önemli” diyen Usta sözlerini, “Biz bununla ilgili bir çalışma yaptık, broşür hazırladık. Bunlar teşkilatlarımıza geldi. Sizden ricamız bunlar çok uzun metinler değil. Kısa kısa başlıklar halinde işin yanlışını doğrusunu anlatan küçücük metinler halinde hepimizin birer kere okunması ve elimizde cebinizde çantanızda bulundurmamız gerekiyor. Size bu sorunlarla ilgili bir işi bir şey söylediğinde bunu hazır bir şekilde anlatmamız gerekiyor” ifadeleri ile noktaladı.
Çalışmalarımız devam ediyor
Toplantıda konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Sayın Başkanımın da insan hakları ile ilgili bölgede Türkiye’de ciddi çalışmaları var. Özellikle Afyonkarahisar özelinde de mültecilerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kamuoyunda ‘Suriyelilerle ilgili doğru bilinen yanlışlar’ adı altında bir çalışma yapıldı. Afyonkarahisar da bu çalışma çok ses getirdi. Biz her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi ensar olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Ensar – muhacir ilişkisini Afyonkarahisar’da en üst seviyede devam ettirmeye çalışacağız. İnşallah Rabbim bu çalışmalarımızı mizanımıza koysun. Ensar olmak herkese nasip olmaz” dedi.
Ortadoğu’yu görmüyorlar
Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız ve İnsan Hakları Başkanımız ile insan hakları komisyonunda çalışmak nasip oldu. İnsan hakları konusunda elhamdülillah ülkemizde ilimizde ciddiye alınacak bir olay söz konusu değil. Nerede bir Müslüman topluluğu varsa kan ve gözyaşı var. İnsan hakları ihlalleri had safhada. Batıya baktığınız zaman kendileri için çok basit konularda insan hakları diyerek dikkat çekmeye çalışıyorlar ama Ortadoğu’da bir şey olduğunda kimse bir şey görmüyor” ifadelerini kullandı.
Hep yanlışları anlatıyorlar
“Arazide karşılaştığımız soruların başında Suriyeliler meselesi var” diyen Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de şöyle konuştu: “Her gittiğimiz yerde, her gittiğimiz toplantıda bilhassa bayan kardeşlerimiz doğru bilinen yanlışları bizlere anlatıyorlar. Onlara da birileri doğruymuş gibi anlatıyorlar. Efendim Suriyeliler bedava muayene oluyormuş. Her Suriyeliye maaş bağlanıyormuş gibi konularda neredeyse izah etmekten gına geldi desek yeridir. Bizler her ortamda bu doğruları birebir ifade etmekle mükellefiz. Ben bu hususta Göç Müdürlüğü’nden ciddi bilgiler aldım. İnşallah bu doğru bilinen yanlışları her gittiğimiz yerde izah edeceğiz.”Bizi Arayın