Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Eroğlu’ndan baraj cevabı

Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısı öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hatay’da baraj yok” sözlerine cevap verdi.

 

Eski Bakan Eroğlu, basın  toplantısı öncesi gazetecilerle gündeme dair sohbet etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Hatay mitinginde Devlet Su işleri tarafından yaptırılan 6 barajın yalan olduğunu, ortada baraj olmadığını söylediğini belirten Eroğlu, Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Barajın bulunduğu yerin internetten görüntüsünü ve noktasını gazetecilere gösteren Eroğlu, Kılıçdaroğlu’nun bu konuda yanlış bilgilendirildiğini söyledi. 6 barajında kendisinin bakanlığı döneminde inşa edildiğini Hatay’ın memba kalitesinde suyu bu barajlardan elde edilen sudan karşıladığını ifade etti.

5 baraj bitti

Gazetecilere Kılıçdaroğlu’nun Hatay’da yaptığı konuşmayı telefonundan dinleten Eroğlu, Kılıçdaroğlu’nun “Saraydan birisi gelmiş” sözü ile kimi kastettiğini bilmediğini ifade etti. Eroğlu, “Kılıçdaroğlu Hatay’da konuşma yapıyor. Diyor ki ‘Buraya saraydan birisi gelmiş’ Ama kimi kastetiyor bilemiyorum. Saray yok bizde Milletin evi var” dedi. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını basın mensuplarına dinletirken gülümseyen Eroğlu, “Senin danışmanın bu işte. Bende bütün Hatay milletvekillerine twitter’da paylaştım. Hatay’da şu kadar baraj var. 5 baraj bitti. Reyhanlı barajı da yeni bitti. Ben ayrılırken 5 baraj ve göletler yapmıştım. Antakya’nın suyu Büyük Karaçay denilen barajda temin ediliyor. İsteyenlere bu konuda bilgi notu iletebilirim. İsteyen basın mensuplarımızı Hatay’a götürebiliriz” dedi.

Bizi Arayın