Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Genç seslere ödül yağdı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Genç Sesler” Musiki etkinliğinin final yarışması Sinanpaşa ilçesinde yapıldı. Final yarışmasını İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’da izledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve Ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin sanata olan ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, onların sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını teşvik etmek, musiki kültürümüzün tanıtılmasını, benimsetilmesini ve yaşatılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “Genç Sesler Musiki Etkinliği”ne Sinanpaşa ilçesinde gerçekleşti. Düzenlenen etkinliğe Sinanpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Sinanpaşa Belediye Başkanı Murat Karakoyun, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü A.Fevzi Özdemir, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
ÖDÜLLERİ VERİLDİ
İlimiz merkez ve ilçelerinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve İmam Hatip Ortaokullarımız arasındaki “İl Finali” etkinliği çerçevesinde Kur’an Tilaveti, Selamlama ve protokol konuşmaları, Genç Nesiller Musiki Etkinliği Yarışması ve Ödül Töreni yapıldı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “İmam Hatip Liselerinde ve Ortaokulları arasındaki musiki yarışması yapıldı. İlk defa bu sene yapılan yarışmada kulaklarımız dinlendi. Yarışmaya katılan tüm okullarımızı ve yarışmacılarımızı tebrik ediyorum. Bundan sonraki yıllarda bu yarışmalara devam etme temennisiyle tüm izleyicilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.”dedi.
ODAK HABER/AHMET SARLIKBizi Arayın