Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Gençler sahip çıktı

Afyonkarahisar’da öğrencilerin yoğun yaşadığı bölge olan Erenler Mahallesi’nde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahla vurulan köpeğe öğrenciler sahip çıktı. Sokak ortasında can çekişen köpeği fark eden bir grup öğrenci, yardım istedikleri kişinin aracıyla köpeği özel bir klinikte tedavi ettirip hayata dönmesini sağladı.

Afyonkarahisar Erenler Mahallesi’nde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ayağından vurulan köpeğin, 2 gün boyunca acı içinde kıvrandı. Köpeğin bir park içerisinde can çekiştiğini fark eden öğrenciler, ona yardım etmek istedi. Köpeğe bir süre bulunduğu yerde ilk yardım müdahalesi yapan öğrenciler, daha sonra kalp atışlarının yüksek olduğu ve ölebileceği düşüncesiyle köpeği kliniğe götürmek istedi. Bunun için çevrede bulunan vatandaşlardan yardım isteyen öğrenciler, yardımsever bir vatandaşın aracına köpeği taşıdı. Köpek daha sonra tedavi edilmek üzere özel bir hayvan kliğine götürüldü. Klinikte tedavi edilen köpeğin röntgeni çekildi. Ayaklarında saçma parçası tespit edilen köpeğin tüfekle vurulduğu belirlendi. İç kanamasının da olduğu belirlenen köpeğin hayati tehlikesi devam ediyor.

“HAYVANLARA YARDIMCI OLUN”

Tedavi sürecini başlatan Veteriner Hekim İhsan Tezgiden, köpeğin iç kanamasının olduğunu söyledi. Veteriner Tezgiden şöyle devam etti; “Arkadaşlar köpeği getirmişler. Köpeğin ilk önce ayağında kırık olduğunu ya da bir araba çarpması sonucu travma yaşadığını zannediyorduk, ama yapılan röntgen görüntüde tüfekle ateş edilip onun sonucunda yaralandığı ve çok ciddi bir iç kanamasının olduğunu tespit ettik. Ayağında bol miktarda saçma var. Aşağı yukarı 2-3 gün önce olmuş. Tabi bunun doğrultusunda çok ciddi bir enfeksiyon var buna bağlı olarak. Çok ciddi bir kan kaybı var. Durum şuan için bu. Tedavisi biraz zaman alacak. Çünkü 2 günlük bir vaka. Ayakta ödem oluşmuş. Aynı zamanda ciddi hematon (Kan damarı yırtılması) oluşmuş. Bunların iyileşmesi tabi ki biraz zaman alacak ama tabi ki kritik bir süreç de var.”

Bizi Arayın