Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Gönlümüz Afyon ile

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Afyonkarahisar programı çerçevesinde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hayrettin Güzbey, Hacı Sait Evrenkaya, Ahmet Anlıak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ötken ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı müdürlüklerin yetkilileri katıldı.

Hizmet için çalışıyoruz

Ziyaret hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, “Memleketimiz Afyon’u ziyaret etmek istedik. Gönlümüz Afyonkarahisar ile beraberdir. Memleketimize hizmet etmek bizim için büyük bir mutluluktur. Devlet Su İşleri’nde Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu döneminde pek çok hizmet yaptık. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile şahsımıza Bakan Yardımcılığı takdir edildi. Ülkemize ve Afyon’a hizmet etmek için gayret gösteriyoruz” dedi.

Göçü önleyen üretim

Özkaldı, “Hayvancılık, teknolojik sera, süs bitkiler, tıbbi aromatik bitkiler konusunda attığımız temeller var. Bunlarla birlikte sözleşmeli üretim yapabilen bir Afyonkarahisar hedefliyoruz. Bunlar kırsal kalkındırmayı geliştiren, göçü önleyen, yerli ve milli üretim konularıdır. Tıbbi aromatik bitkiler konusunda büyük bir pazar var. Bu pazarın lideri de Çin’dir. Sayın Veysel Eroğlu Bakanımız’dan itibaren bu konuda çalışmalar başladı. Burada bir merkez kurduk. Kocatepe Üniversitemiz ile birlikte çalışıyoruz” dedi.

Sıkıntı neredeyse kalmadı

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül ise “Sizler ve Sayın Bakanımız Afyon’un iklimini değiştirdiğiniz. Neredeyse karasal bir iklimden ılıman bir iklime geçtik. Afyon orman varlığı bakımından da gerçekten iyi bir yere geldi. İl Koordinasyon Kurulu toplantılarında gördüğümüz kadarıyla da yatırımlarda son 10 yıldır Devlet Su İşleri en önde geliyor.A fyıon’da sulama ve içme suyu sıkıntısı olan bir yer neredeyse kalmadı. Bunda da sizin çok büyük katkınız oldu. Afyon’a hizmet etmeye devam ediyorsunuz” dedi.

Bizi Arayın