Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Günlerini kutladılar

Eğitimciler Birliği Sendikası Afyonkarahisar 1 Nolu Şube kadınlar komisyonumu tarafından Afyonkarahisar Öğretmenevinde birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirmek amaçlı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü konulu program düzenlendi

Programa 26.Dönem Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Afyonkarahisar  Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan ve Yönetim Kurulu, Kadınlar Komisyonu Başkanı İlknur Tutumlu Ve Yönetim Kurulu, Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube kadın üyeleri katıldılar. Açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı İlknur Tutumlu; “Kadın anadır, kadın nesildir, kadın candır, kadın emanettir, kadın rahmettir ve en önemlisi ise kadın cennettir. Dünyada hangi alanda bir başarı elde edilmesi lazım gerekiyorsa, o başarının yanı başında bir kadın vardır. Toplumu imar eden geleceğe yön veren kadınlardır analardır”

Ailenin temel direği

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan ise, “Bizim örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadın,’’ailenin ve toplumun’’ temel direğini oluşturmaktadır. Kadınlar duyguları, mantığı, kültürü ile her iş konusunda gösterdiği üstünlük ile bizzat yaşamın içinde yol gösteren ışıktır. Kadınların yeryüzündeki dengelerin korunabilmesi, gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir dünya bırakılabilmesi için her alanda daha etkin rol almaları gerekmektedir”  Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ise, “Peygamber efendimiz Cennet annelerin ayakları altındadır” buyurmuştur. Kadınlar için bir gün tanımlaması yapılmasına karşıyız”

 

Bizi Arayın