Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Hakkımızda

 

ÖNCÜ KURULUŞ

 

 

KANAL 3, her zaman öncü, ilklere imza atan bir yayıncılık anlayışının adıdır. Yayıncılığı kısa bir yarış değil, uzun soluklu bir maraton olarak benimser. Kanal 3 kazandığı bilgi birikimi ve kararlı çalışmalarıyla, bölgesel görünümden ulusala, ulusal bir kanaldan da uluslararası arenada yayın yapan ve ulaştığı her zeminde seyircinin beğenisini kazanmayı başaran bir yayın kuruluşuna dönüşen ve bu denli büyümeyi yakalayan kuruluşlar arasında ön sıralarda yer almaktadır. Yayın kuruluşumuz, gelecek yıllar içerisinde de aynı ilkeli duruşunu korumayı sürdürecek; sorumlu yayıncılık anlayışı, doğru ve tarafsız haberi esas alan yaklaşımı ve demokrasi yanlısı yayınlarıyla tarihe not düşme hassasiyeti içerisinde olacaktır. İnanıyoruz ki topluma karşı sorumluluğunu bu denli yerine getirme hassasiyetini gösteren kuruluşumuz, gelecek nesiller tarafından da takdirle karşılanacaktır.

 

KANAL 3, yayın anlayışını esas almış ve yayınlarını bu doğrultuda hazırlamıştır. Geleneksel yayın çizgisinin dışına çıkan ve yayıncılığın etik ilkelerine tastamam uyan bir medya kuruluşu olmuştur. Bu doğrultuda yayıncılığı haksız amaç ve çıkarları için kullanmamış, habercilikte ifade özgürlüğünü esas almıştır. Özel hayata ve mahremiyete saygılı olmuş, kadınlarımızı bir nesne gibi göstermekten kaçınmış, geleceğimizi oluşturan çocuklarımızı ve gençlerimizi uygun olmayan içeriklerden korumaya özen göstermiştir. Şiddeti teşvik etmemeye ve meşrulaştırmamaya özen göstermiş, kriz zamanlarında sağduyulu davranmıştır. Kısaca toplumda bozulma, korku ve telaş yaratacak yayınlardan kaçınmıştır.

 

KANAL 3, tüm bu özelliklerinden dolayı halkımızın buluşma noktası olmuş, adeta ailenizden bir bireymişçesine kabul edilmiştir. Çocuklarınızı ve eşinizi yanınıza alıp gönül rahatlığıyla ekran başında keyifli dakikalar geçirerek, farkımızı bize siz hissettirdiniz. KANAL 3, yayıncılıkta sahip olduğu etik anlayışını sabah, öğle, akşam ve gece kuşaklarında da daima devam ettirmiştir.

 

KANAL 3, sadece bölge insanını değil özellikle Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimizin de duygu, düşünce ve özlemlerine tercüman olmuş, onlar için uzağı yakın etmiştir.

 

Çünkü KANAL 3 Türkiye’nin olduğu kadar, uydu üzerinden ulaştığı Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu’da ki tüm izleyicilerin televizyonudur.

 

Kanal 3, “Medyada Yeni Güç”

Bizi Arayın