Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Halk sağlığı önemli

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ile beraber seçim çalışmasında bulundu. Çetinkaya, “Halk sağlığı belediyenin birinci görevidir” dedi.

 

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere kısa bir süre kala vatandaş, esnaf ve STK temsilcileri ile buluşmaya devam eden MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar Diyaliz Hastalarını Koruma ve Yaşatma Derneği (AFDİDER)’i ziyaret etti. Çetinkaya’ya Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Mehmet Kocacan ve partililer eşlik etti. MHP heyeti, AFDİDER Başkanı Erol Öztürk ve dernek yönetimi tarafından karşılandı. Denek faaliyetleri ve istekleri hakkında bilgiler veren Öztürk,  yaşadıkları sıkıntılardan da bahsetti.

En temel ihtiyaç

Belediye başkanlığını kazandıktan sonra halk sağlığına önem vereceklerini söyleyen Çetinkaya “Afyonkarahisar halkının sağlığı bizim için çok önemlidir. Belediyenin birinci görevlerinden biri halk sağlığı olacaktır. Sağlık hizmetleri, toplumun her kesiminin kolayca ulaşması gereken, sosyal hayatın, ekonominin, üretimin ve toplumsal gelişmenin en temel ihtiyacıdır. Sağlık hizmetlerinin verilmesini kolaylaştırmak için, ulaşım, iletişim ve bilgilenme desteğinin sağlanması ‘toplum ile sağlığı birleştirme’ yaklaşımının esas almaktayız. Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak her insanın temel haklarından biridir. Çevre sorunlarını, kalkınma-çevre koruma ikilemi yerine, akılcı bir koruma, kullanmayı ve geliştirmeyi öngören, sürdürülebilir kalkınma modeliyle aşmak doğru bir yöntemdir. Bu sayede gelecek nesillere temiz, yaşanabilir, doğal ve kültürel değerleri korunmuş bir çevrenin bırakılması, sağlıklı çevre ile kenti buluşturma yaklaşımımızın esasını teşkil etmektedir. Bu amaca yönelik olarak, doğal zenginliklerimize toplum olarak sahip çıkma anlayışının kuvvetlenmesi için, çevre duyarlılığı geliştirilmeliyiz” dedi.

 

Bizi Arayın