Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Her sınıfın yetim kardeşi var

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bir-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığı ve IHH organizasyonuyla gerçekleştirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında, bazı okulları ziyaret ederek, projeye gösterdikleri ilgi ve katkılarına teşekkür etti.
Bu kapsamda Kadınana İmam Hatip Ortaokulu, Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve TOBB Kız İmam Hatip Lisesi’ne teşekkür ziyareti gerçekleştiren Mustafa Arslan, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesindeki aşamaların sadece yetimlere maddi anlamda yardım vermeyi değil, mağdur çocukların hallerini anlamalarını sağlamak olduğunu belirterek, “Bu proje, okulları olmayan, sınıfları olmayan, evleri olmayan çocukları anlamak, onların ihtiyaçlarını gidermek ve onlarla hemhal olmak içindir” dedi. Arslan, projede çok güzel bir yol kat edildiğini, Türkiye’deki milyonlarca çocuğa, onlarla aynı ortamları paylaşamayan çocukların hissettiklerinin hissettirildiğini; mazlumun, yetimin duasında olmanın asıl gayeleri olduğunu söyledi.
Yetimler bir emanet
Yetimlerin, ülkemizin ve dünyanın en önemli sorunlarından biri olduğunu belirten Mustafa Arslan yetimlerin, bir emanet olduğunu ifade etti. Yetimleri sevmenin, başlarını okşamanın, eğitimleriyle ilgilenmenin, önemli bir vazife olduğunu söyledi. Mustafa Arslan, “Dünyada meydana gelen işgaller ve savaşlar sadece o ülkenin yeraltı ve yer üstü zenginliklerini, kültürünü, tarihini yok etmiyor. Sadece insanlar ölmüyor, bunun dışında annesiz-babasız boynu bükük, öksüz-yetim çocukları geride bırakıyor.” dedi. Arslan, ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesini hiçbir zaman heyecanından bir şey eksiltmeden sürdüren ve projeyi başarıyla uygulayan Zübeyde Hanım Anadolu Kız Meslek Lisesi,TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kadınana İmam Hatip Ortaokulu idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ederek, kendilerine plaket takdim etti. Zehra ÇetingülBizi Arayın