Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

İftarı öğrencilerle yaptılar

Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde okuyan misafir öğrencilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde okuyan misafir öğrencilere Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından iftar yemeği verildi. AKÜ Sosyal Tesisleri’ndeki iftar yemeğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İl Genel Meclisi Başkanı ve Afyon Eğitim Vakfı İkinci Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Peker, Prof. Dr. Şuayip Özdemir ve Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan Demirel ve Metin İplikçioğlu, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ile çok sayıda misafir öğrenci katıldı.

450 ÖĞRENCİYE BURS

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Afyon Eğitim Vakfı olarak sizlerle Ramazan’ın manevi havasında bu iftar yemeğinde birlikte olalım istedik. Bu iftarı sizlerle birlikte gerçekleştirmekten ziyadesi ile memnun olduk. Siz değerli öğrencilere ve bize bu imkanı sağladığı için Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin değerli Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş Bey’e şükranlarımızı sunuyoruz. Afyon Eğitim Vakfı, 32 senelik, Afyonkarahisar’ın köklü, Türkiye’nin orta büyüklükteki vakıflarından bir tanesidir. Yılda yaklaşık 450 öğrenciye burs vermekteyiz. Sizler gibi onlar da Türkiye’nin farklı üniversitelerinde eğitim görmekteler. Eğitim çok önemli. Sizler de belki binlerce kilometre uzaklıktaki ülkelerinizden buraya eğitim için geldiniz. Sizlere eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz” dedi.

KARAKAŞ’TAN TEŞEKKÜR

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş da “Bizi bu iftarda bir araya getiren Afyon Eğitim Vakfı’na çok teşekkür ediyorum. Bizi ziyarete geldiklerinde öğrencilerle bir araya gelmek istediklerini belirttiler. Biz de misafir öğrencilerimizin olduğunu söyledik. Bu iftar yemeği verilmesi fikri, ziyaret sırasında şekillendi” diye konuştu. Semazen gösterisinin de sunulduğu iftar yemeği, konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bizi Arayın