Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

İscehisar çağ atladı

İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik’in yoğun çalışmaları neticesinde İscehisar İlçesinde gözle görülür değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Mermerin başkenti olan sanayi şehri İscehisar İlçesi jeotermal enerjide de iddialı duruma geldi

İscehisar Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı olan Mustafa Çİbik ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor. Başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Başkan Çibik, “İscehisar ilçemiz hak ettiği yere gelmiştir. Bundan sonra yapacağımız yatırımlarla da şaha kalkacağız. Belediye Başkanlığımız dönemimizde kent meydanını güzelleştirdik ve Taş Kıraathane ile çok güzel oldu. İscehisar olarakjeotermal kaynaklarımızı hizmete sunduk. Yakın bir süre sonra yeni kaplıcalarımızı hizmete sunacağız. Dörtyol Kavşağımız dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’ın katılımıyla hizmete açıldı. Bu kavşak bizim için gerçekten çok önemliydi. Neredeyse hergün kazaların yaşandığı kavşak son derece güzel oldu. Bu kavşağımız hizmete gireli 9 ay oldu. Kavşağımız İscehisar ilçemize tekrar hayırlı olsun” dedi.

Hiçbir sıkıntımız yok

Doğalgazı yakın bir süre sonra İscehisar İlçesinin tamamına sunacaklarını da sözlerine ekleyen İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, “Şu anda halkımızın yüzde 60’ı doğalgazdan faydalanmakta. Yakın bir süre sonra biz İscehisar’ın tamamına doğalgazı sunmayı planlıyoruz. Şu anda ilçemizde asfaltlama çalışmaları devam etmekte. Toplu Konut İdaresi ile yaptığımız çalışma sonrasında 407 konut ilçemize kazandırıldı. Su ile hiçbir sıkıntımız yok. Hayvan barınağımız son derece verimli çalışıyor. BU konularda ilçemize büyük destek olan Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Biz bir sanayi şehriyiz. Mermer Organize Sanayi Bölgesi’nde 50 parselimiz hizmette. Şu anda sırada bekleyen 63 yatırımcımız bulunmakta.

Lojistik taşımacılık

Başkan Çibik, “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolu yetkilileri yaptığımız görüşmeler sonucunda mermer lojistik taşıma işi yapılacak. TCDD bunu yatırım programına aldı. İlçemizden yüklenen mermerler artık İzmir’e kadar sorunsuz bir şekilde ulaşacak” dedi. Sosyal sorumluluk projelerine de büyük destekler sunan Belediye Başkanı Mustafa Çibik’in girişimleriyle ilçede yaz kursları açıldı. Yakın bir süre sonra tamamlanacak olan termal havuzda da yüzme kursları düzenleyeceklerini dile getiren İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, “Yakın bir süre sonra tamamlanacak olan termal havuzumuzda çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Önümüzde ki dönemde hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Ben bir kez daha ilçemizde ki hayırseverlerimize teşekkür etmek istiyorum. İlçemize, okul, sağlık ocağı cami gibi hayır yatırımları yaptılar. Kendilerine minnettarız” dedi.

Bizi Arayın