Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

İscehisar OSB büyüyor

İscehisar mermer ihtisas OSB’de yatırımların ve istihdamın artırılması için yoğun çaba sarf ediliyor. Bu amaçla yapılan çalışmalar sonrasında 278 hektarlık alan OSB’ye dahil edildi.

 

İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin 278 hektarlık ilave alanı içerisinde yer alan Mülkiyeti Hazine arazisine ait taşınmazların, 4562 sayılı OSB Kanununun ilgili maddesi ile 5084 Sayılı Yatırımların ve İstihdamın Teşvikiyle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanunun ilgili maddesi gereğince sadece “Organize Sanayi Bölgesi Kurulması” amacıyla bedelsiz olarak İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesine devirlerinin yapılması T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından onaylandı.

 

BOŞ ARSA YOKTU

 

İscehisar Mermer İhtisas OSB Mevcut Alanı 150 hektar olup, Toplam 50 Sanayi Parseli 43 firmaya tahsis edildi.  Mevcut boş parsel bulunmamaktaydı.  İscehisar OSB’nin 278 hektarlık genişleme alanı için bütün izin ve ruhsatlar tamamlanarak, ilave alanının imar planı onaylanmış olup, buna göre 83 adet yeni sanayi parseli oluşturulmuş, bu parseller içinde 68 adet yeni yatırımcı firma yatırım yeri için  başvuruda bulunmuştur. Ancak, yeni yapılan başvurular OSB’nin ilave alanı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2018 yılı Yatırım Programına alınmaması sebebiyle bekletilmektedir. OSB’ye yapılan yeni başvuru yatırımları tamamlandığında 2 bin 500-3 bin 500 kişinin istihdam edilmesi öngörülmektedir.

TEŞEKKÜR ETTİ

Bu kapsamda, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin ilave alanı içerisindeki hazine arazisinin OSB’ye devredilmesi ile ilgili olarak açıklama yapan İscehisar OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili İscehisar Belediye Başkanı  Mustafa Çibik; ” İlave alan içerisindeki özel mülkiyette bulunan taşınmazların kamulaştırılması, OSB ilave alanının altyapısının “Devlet Yatırım Programına” alınması için hiçbir zaman bizlerden desteklerini esirgemeyen, eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Afyonkarahisar Milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ile  Milletvekillerimiz  Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e teşekkür ederiz. Bu sayede yatırım yapmak isteyen firmalara yer tahsis ederek vatandaşlarımıza yeni istihdamlar yapmak istiyoruz. Bunun için de elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

Bizi Arayın