Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

İstasyonda Altıntaş’ta

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Kütahya ve Eskişehir’de halka seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hızlı tren hattının Afyonkarahisar istasyonu Zafer Havalimanı’nda olacak”

 

Belediye Başkan Adaylarının sıklıkla gündeme getirdiği Hızlı Tren güzergahı ve Afyonkarahisar İstasyonunun nerede olacağı ile ilgili son noktayı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kütahya ve Eskişehir’de düzenlediği mitinglerinde Afyonkarahisar Hızlı Tren hattından söz etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kütahya mitinginde ise Afyonkarahisar İstasyonunun nerede olacağını açıkladı. Erdoğan, “Hızlı tren hattının Afyonkarahisar istasyonu Zafer Havalimanı’nda olacak. Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’nı Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerimize kazandırdık”

Ağ genişleyecek

Eskişehir mitinginde de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan demiryollarını revize ettiklerini belirterek, “Biz böyle bir Eskişehir’e hızlı trenlerin kavşağında Anadolu’nun tam ortasında bir raylı sistemlerin merkezi haline getirdik ve etüt çalışmaları devam eden Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar Isparta, Antalya hızlı tren projesi ile şehrimizin hızlı tren ağı genişleyecek. Ayrıca mevcut demir yollarını da modernize ediyoruz” Zafer Havalimanının Kütahya’nın Altıntaş İlçesine yapılmasına birçok kesim tepki gösterirken Hızlı Tren İstasyonu’nun da aynı ilçeye yapılacak olmasına tepkilerin büyük olması beklenmekte.

Bizi Arayın