Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

İttifak yok

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “31 Mart’ta yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ismi açıklanan Mehmet Zeybek ile gireceğiz. Afyon merkezde herhangi bir parti ile ittifak yapmayacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen düzenlediği basın toplantısında şehir merkezinde yayılan , “AK Parti MHP ile ittifak yapacak” dedikodusuna açıklık getirdi. Basın mensuplarının bu yöndeki sorusunu cevaplandıran Başkan Sezen, “Afyonkarahisar Merkezde MHP ile ittifak yok. Her iki parti genel merkez düzeyinde ittifak yapılacak olan iller konusunda anlaştı. Bunu da kamuoyuna açıkladılar. Afyonkarahisar il merkezinde MHP’de AK partide kendi açıkladıkları adayları ile seçime girecek. Sadece Dinar ilçesinde her iki partinin ilçe yöneticileri arasında görüşmeler sürüyor. İlçe yöneticileri arasında yapılan ittifak görüşmesinde henüz bir anlaşma sağlanmış değil.” Cevabını verdi.
MÜLAKAT İLE BELİRLENECEK
İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin henüz belirlenmediği belirten Başkan Sezen, “Partimize hem İGM hem de Belediye Meclisi üyeliği için çok sayıda başvuru yapıldı. Önümüzdeki günlerde genel merkezimizden gelecek olan yöneticimiz başkanlığında Belediye Başkan adayımız Mehmet Zeybek’inde yer alacağı bir komisyon oluşturacağız. Adaylarımız ile mülakat yapacağız. Mülakat sonrasında üyelerimizin sıralamasını belirleyeceğiz. Aynı yöntem ile ilçelerimizde de kurulacak olan 5 kişilik komisyonlarla Belediye Meclis üyeleri ve İGM üyeleri belirlenecek” dedi.
ODAK HABER/AHMET SARLIK


Bizi Arayın