Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Maç seyretmiyorlar, Kurada iş bekliyorlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın İŞKUR aracılığıyla yapacağı personel alımı için kura çekimi heyecanı dün illerde yaşandı. Afyonkarahisar İl Müdürlüğüne alınacak personel için Tınaztepe Kapalı Spor Salonunda noter huzurunda kura çekimi gerçekleşti.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Afyonkarahisar İl Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılacak 50 kişilik Temizlik görevlisi, Güvenlik görevlisi, Aşçı, Aşçı yardımcısı, Garson, Cankurtaran Makine Teknikeri,  Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeninin kura çekimi Afyonkarahisar 3 Noteri Selçuk Topay huzurunda gerçekleşti.

9 bin 461 kişi başvurdu

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde çalıştırılacak 50 kişilik personel alımına 9 bin 461 kişi İşkur aracılığı ile iş başvurusunda bulundu.  En çok başvuruyu Temizlik elemanı olarak çalışmak isteyen 7 bin 563 kişi başvurarak rekor kırarken, 894 kişide güvenlik elemanı olarak başvurdu. 22 kişi ile Havuzsuyu Operatörlüğü en az başvuru yapıldı.

KAYIT ALTINDA

Kura çekimini baştan sona takip eden  Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdür vekili  Nurullah Pervaneli  kura çekimi sonrasında yaptığı açıklamada, “Gördüğünüz kura çekimimiz adil oldu. Kura çekimini baştan sona kayıt altına aldık. Şaibeye meydan vermedik. Kimsenin hakkı yenmedi. Basına ve halka açık olarak gerçekleştirdiğimiz kura çekimini iş başvurusunda bulunan adaylarımız gerçekleştirdi. Kazananların listesini Bakanlığımız siteden ilan edecek.İsmi çıkanları  ileriki günlerde mülakat için davet edeceğiz” dedi

ODAK HABER/AHMET SARLIK

Resim altı:

Salon müsabakalarına ev sahipliği yapan Tınaztepe Kapalı spor salona gelen vatandaşlar maç seyretme yerine çekilecek kurada isimlerinin çıkmasını ve iş hayatına atılmayı beklediler.

Bizi Arayın