Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

NRP eğitimi tamamlandı

İlimizdeki resmî, üniversite ve özel hastanelerin doğum eyleminde görev alan, yeni doğan bebekler ile ilgili servislerinde görev yapan sağlık personeline yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı Neonatal Resusitasyon Programı Eğitimi düzenlenen Sertifika Töreni ile sona erdi.

 

Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz ve sağlık yöneticilerinin katıldığı kapanış programı İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Doç. Dr. İlker Günay’ın kısa bir değerlendirme sunumu ile başladı. Teorik ve pratik sınavların sonuçlarından memnun olduğunu belirten Doç. Dr. Günay, NRP Eğitimlerinin düzenli olarak devam edeceğini söyledi.

Korkmaz teşekkür etti

Bu eğitimin önemini vurgulayan Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Korkmaz da NRP Eğitiminin ilimizde düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Sağlık Bakanlığı tarafından “bebek ve yenidoğan ölümlerinin en aza indirilmesi” amacıyla bütün personelin canlandırma eğitimi alması için yürütülmekte olan NRP Eğitimlerinin bu programı 3 gün sürdü ve 25’er kişilik 3 grup üzerinden 75 kişiye eğitim verildi. Eğitim kapsamında teorik ve pratik sınavları başarıyla geçen katılımcılara sertifikaları yapılan tören ile verildi. Sertifika Törenine Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat, Başkan Yardımcıları Dr. Hakan Güdücü ve Uzm. Dr. Mesut Şan da katılarak katılımcılara sertifikalarını takdim ettiler.

Katılım yoğun oldu

Farklı illerden oluşan NRP Eğitim ekibinde Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığında görevli Kezban Maden ve Mehtap Yılmaz, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Doç. Dr. İlker Günay ve Sağ. Mem. Erkan Haydaroğlu, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Boğaçhan Aytekin ve Ebe Aynur Turhan, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Dr. Neşe Nohutçu, Hatay İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde görevli Dr. Ufuk Bayraktar, Hatay Devlet Hastanesinde görevli Ebe Hatice Aydın, İskenderun Devlet Hastanesinde görevli Ebe Nurcan Mercan, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinde görevli Uzm. Dr. Afşin Kundak ve Hemş. Nazmi Kanad, Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde görevli Uzm. Dr. Ebru Elmas ile Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü personelinden Ebe Nalan Özer ve Ebe Ebru Uzar yer almıştı. Gamze KoçakBizi Arayın