Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Özkaya, “Mevcut Başkanlar değişebilir”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya 17 ilçe ve 41 belde belediye Başkan adaylarının 15 Ocak 2019 tarihine kadar genel merkez tarafından açıklanacağını belirterek, “Yapılacak olan açıklama ile milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi mevcut başkanlarımızdan yüzde otuz ile yüzde kırk arasında değişiklik olabilir” dedi.

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya hafta sonunda Kanal3 televizyonunda Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu “Özel Gündem” programına konuk oldu. Hem ulusal hemde yerel gündemle ilgili olarak kendisine yöneltilen soruları cevaplandıran milletvekili Özkaya merkez belediye başkan adayı olarak açıklanan Mehmet Zeybek’in seçimde başarılı olacağını söyledi. Zeybek’in milletvekili seçimlerinde 5 sıra adayı olarak açıklanmasından sonra küsmediğini dava adamı olarak seçimde çalıştığını, belediye başkanlığına aday adayı olmadığı halde genel merkezler tarafından yapılan anketler sonrasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday gösterildiğini söyledi.
15 OCAKTA AÇIKLANACAK
AK Partinin 17 merkez ilçe belediye ile 41 belde belediye Başkan aday adaylarının belirleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Milletvekili Özkaya, “Genel merkezimiz teşkilatlarımızın, bizlerin çalışmasına ek olarak ayrıca her ilçe ve belde için aday belirleme çalışması yapıyor. Yapılan anket çalışmaları sonrasında büyük bir ihtimal ile 15 Ocak 2019 tarihinde ilçe ve belde belediye başkan adaylarımızı kamu oyuna açıklayacağız. Milletvekilliği seçiminde genel merkezimiz yüzde otuz ile yüzde kırk arasında milletvekili adaylarında değişikliğe gitmişti. İlimizdeki mevcut Ak partili belediye başkanlarımızdan bu oranda değişiklik olabilir. Bizim adaylarımızda küskünlük olmaz” dedi.
ODAK HABER/AHMET SARLIK

DİNAR’DA İTTİFAK OLABİLİR
Dinar ile ilgili olarak görüşü sorulan Ali Özkaya, “Dinar’da mevcut başkan İYİ partiden adaylığı açıkladı. CHP Dinar’da aday çıkarmayarak mevcut başkana destek verecek. Dinar bizim ile MHP’nin oylarının toplamı yüzde 60’ı geçiyor. MHP ile ittifak yaparsak seçimi kazanırız. Bunun için MHP ile görüşmelerimiz sürüyor” cevabını verdi.Bizi Arayın