Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Rakibini 4’e katladılar

541 üyenin bulunduğu Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasının genel kurulu hafta sonunda yapıldı. Başkanlık için iki adayın yarıştığı genel kurulda Erdal Sayar’ın desteklediği Serhat Gümüş’ün listesi rakibine fark atarak seçimi kazandı
Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasının olağan genel kurulu hafta sonunda kendi binasında yapıldı. İki gün süren genel kurulun ilk gününde görevi bırakan Kadir Arık ve ekibinin üç yılık çalışmaları üyeler tarafından kabül edilerek aklanırken, Pazar günü de üyeler aday olan listelere oylarını kullandılar. Sabah saat 08.00’de başlayan oy kullanma işlemi 17.00’ye kadar sürdü. Başkanlığa seçilen Serhat Gümüş yaptığı açıklamada; “Seçimimiz ekibimiz lehine sonuçlanmıştır. Bize inanan bize güvenen seçime katılan katılamayan tüm meslektaşlarıma şahsım ve kurul üyelerim adına ayrı ayrı teşekkür ederim. Rabbim mahçup etmesin. Mesleğimize ve Meslektaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.
ERDAL SAYAR FARKI
Afyonkarahisar merkez ve ilçelerde görev yapan Mali Müşavirler odasına kayıtlı 541 üyeden 417 oylarını kullandılar. Başkan adayı Yusuf Tür’ün listesi 94 oy alırken, Erdal Sayar’ın desteklediği Serhat Gümüş’ün listesi 320 oy aldı. Uzun yıllar Afyonkarahisar Oda Başkanlığı görevini yaptıktan sonra TÜRMOB Disiplin Kurulu Genel Sekreterliği görevine seçilen Erdal Sayar kongreyi ODAK’a değerlendirdi. Sayar, “Mübarek Ramazan ayında yapılan kongremize üyelerimizden 121 arkadaşımız nasıl olsa Erdal Sayar’ın listesi seçimi kazanır diye oy kullanmaya katılmadılır. Tüzüğümüz gereği yapılan hesaplamada karşı listeden başkan adayı olan arkadaşımız yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bizde olan seçim sistemi hiçbir oda ve derneğin seçim sisteminde yok. Aslına bakılırsa kazanan listenin görev alması gerekiyor. Bu durumun genel merkez düzeyinde düzeltilmesi gerekiyor” dedi.
ODAK HABER/AHMET SARLIK
YÖNETİM KURULU
Serhat Gümüş
Naci Yıldırım
Kadir Karaağaç
Esengül İnkaya
Yusuf Tür
DEETİM KURULU
Hasan Demirel
Volkan Hamamcı
İbrahim Başaran

Bizi Arayın