Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Sağlıklı bir şehir için

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, haftalık olağan basın toplantısında bir süredir gündemi meşgul eden afiş ve posterlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Koçak,“En başarılı yöneteceğim iş” dediği sağlık alanındaki  iddiasını da basına sunduğu projeler ile gözler önüne serdi.

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, Merkez İlçe Başkanı Okşan Ulusoy Efe ve Genel İdare Kurulu Üyesi Alper Yağcı’nın yanı sıra  İyi Parti Kurucu Üyelerinden, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan da toplantıya konuk oldu. Açılış konuşmasını İnkaya’nın yaptığı basın toplantısında, bir kaç gündür kamuoyunu meşgul eden afiş konusuna değinildi. İnkaya:“Sayın Cumhurbaşkanımızın gelişi nedeniyle vilayetimiz konuya karşı hassasiyet göstermiş ve seçim kanunları gereği afiş ve posterlerimizi emniyet güçlerimizin talebi doğrultusunda bazıları indirilmiş, bazılarının da üzerleri kapatılmıştır. Bu işlem talep doğrultusunda tarafımızdan yapılmıştır” dedi. Koçak konunun gündemde tutulmasının bir anlamı olmadığını ifade ederek, “Değerli arkadaşlarım, konunun büyütülecek bir tarafı yoktur. Bize gönül veren kardeşlerimize tarafımdan gerekli çağrılar yapılmış olup sükunet temin edilmiştir” şeklinde bildirdi.

MOR-BEYAZ SAĞLIK MERKEZLERİ

Mor-Beyaz Sağlık Merkezleri ile Koçak, vatandaşların sağlığının her zaman birinci önceliklerinin olduğunu vurguladı. Sağlık ihtiyaçları için Afyonkarahisar halkının yanı başında olacaklarını ifade eden Koçak: “Afyonkarahisar’da önce vatandaşlarımızın sağlığını düşündük. İhtiyaç olan bölgelere Mor Beyaz Sağlık Merkezleri kuracağız.Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet vereceğiz. Merkezimizin içinde Çocuk Hastalıkları Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Fizik Tedavi Merkezi, Kanser Tarama Merkezi, Göz Polikliniği, Tıbbi Tahliller Laboratuvarı, Diyetisyenlik hizmetleri, Aile Danışma Merkezi, Psikolog, Evde Bakım ve Evde Sağlık Merkezi, Çağrı Merkezi, Halk Eczanesi, Koruyucu Hekimlik Uygulamaları, Engelliler Koordinasyon Merkezi ve hatta Ozon Tedavi Merkezi bulunacak. Belirli periyotlarla genel sağlık taramaları yapacağız.Belirli hastalıklarla ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapacağız.Açacağımız sağlık merkezleri ile tüm yerel yönetimlere örnek olacağız” şeklinde konuştu.

 

Bizi Arayın