Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Sayısız başarılara imza attık

22 Mart’ta izleyiciyle buluşan “7 Kocalı Hürmüz” oyununun gala yemeği Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın özel davetiyle Akrones Termal Otel’de gerçekleştirildi.

 

Genel Sanat Yönetmenliğini Hasan H. Elmas’ın yaptığı Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, 22 Mart’ta ilk gösterimi yapılan “7 Kocalı Hürmüz” oyunu ile izleyiciden tam not aldı. Sezonun ikinci oyunu olan oyunun gala yemeği ise Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın özel davetiyle Akrones Termal Otel’de gerçekleştirildi. Yemeğe, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık ve Genel Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas ile “7 Kocalı Hürmüz” oyununun sahne önü ve sahne arkasında görev alan tüm tiyatro ekibi katıldı. Yemekte yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar’da tiyatro çıtasını bir hayli yükseğe taşıdıklarını belirten Başkan Burhanettin Çoban, görev yaptığı iki dönemde Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu’nun “7 Kocalı Hürmüz” oyunu dahil aralıksız 18 oyun sahnelediğini ve yurt genelinde sayısız başarılara imza attığını söyledi.

Her zaman yanınızda olduk

Bu doğrultuda, sahnelenen her bir oyun için Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas’ı ve tüm oyunlarda görev alan tiyatrocuları tebrik eden Başkan Çoban, “Hasan Hocamız başta olmak üzere, tiyatrocu arkadaşlarımızın emek ve gayretleriyle Şehir Tiyatromuzu bugünlere taşıdık. Bizim de inancımız ve desteğimiz her zaman onların yanındaydı. Bundan sonraki süreçte de ben inanıyorum ki Şehir Tiyatromuz, Türkiye’de adından sıkça zikredilen başarılarından dolayı hep övgüyle bahsedilen bir tiyatro olarak yoluna devam edecektir” dedi.

Başkana teşekkür ettiler

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas ise Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini dile getirerek, “Başkanımızın desteği olmasaydı, bizler bu başarıları yakalayamazdık. Ekibim adına kendisine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca her sezon olduğu gibi bu sezon da bizleri özel olarak ağırlaması nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Akrones Termal Otel’de yenilen gala yemeğinin ardından özel bir cafede tiyatroculara kahve ikramında bulundu. İki özel davet karşısında büyük mutluluk yaşayan oyuncular, keyifli bir gece yaşadı. Bol bol sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren oyuncular, kendilerine unutulmaz bir gece yaşatan Başkan Çoban’a teşekkür etti.

Bizi Arayın