Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Seçimi ODAK takip etti

31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçim sonuçlarının toplandığı Afyonkarahisar adliyesindeki çalışmaları ODAK takip etti. Sabah Saat: 05.30’kadar seçim sonuçlarının YSK’ya bildirildiği gecede merkez ilçe seçim kurulu üyeleri siyasi partilerin temsilcileri ile sabaha kadar çalıştılar

 

Mahalli seçimler sona erdi. Seçim günü okullarda başlayan seçim heyecanı  partilerde ve seçim sonuçlarının YSK ‘ya bildirildiği adliyelerde sahaba kadar sürdü. Bu seçimde ilk kez iki seçim bölgesine  ayrılan Afyonkarahisar’da 1 nolu seçim bölgesi ve 2 nolu seçim bölgesi hakimleri başta olmak üzere merkez ilçe seçim kurulu personeli sabaha kadar sandık başkanlarından gelen seçim sonuçları ile evraklarını teslim aldılar.

Avukatlar dayanışması

Seçim gecesi AK parti adına 1 nolu seçim bölgesinden gelen sonuçları takip  etmekle görevlenirilen Av. Hakan Ayçiçek gecede diğer partiler adına görev yapan avukat meslektaşları ile birlikte geçim gecesi heyacanını yaşadı. Seçimlerin deneyimli avukatı Şükrü Pancar etrafında toplanan avukatlar il sonuçları  hazırlamış oldukları formlara mahale mahalle olarak tek tek girerlerken hem Türkiye hem de Afyonkarahisar’ın seçim sonuçlarını analiz ettiler. Seçim gecesi AK parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek’in belediye Başkanı seçilmesi sonrasında zafer galibiyeti olarak AK parti seçim işlerinden sorumlu Avukatı   Talha Hüseyin Akkaya seçim gecesi çalışan tüm personele kır pidesi ikram etti.

Doğum günü kutladı

Doğum tarihi 31 Mart olan AK partili Avukat Hakan Ayçiçek doğum gününü sabaha kadar adliye de geçirdi. Doğum gününü ailesiyle birlikte geçiremeyen Av. Ayçiçek, AK parti adayı Mehmet Zeybek’in belediye başkanı seçilmesiyle birlikte  yaptığı açıklamada, “Bugün iki mutluluğu birden yaşıyorum. Hem doğum günüm. Hemd e adayımız Mehmet zeybek’in belediye başkanı seçilmesi. Bu doğum günümü  hayatımın en güzel anı olarak unutmayacağım.  Doğum gününde yanımda bulunan meslektaşlarım pasta keseceklerdi. Ancak imkan ve şartlar buna uyğun değildi. Kutlamayı önümüzdeki günlerde arkadaşlarımla birlikte ayrıca yapacağım” dedi.

İlk sandık Burhaniye’den

31 Mart’ta yapılan yerel seçimde oy kullanma işlemi saat 17.00’de sona erdi. Sandık kurulu başkanları belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği , il genel  meclisi ve muhtarlıklar için vatandaşların kullanmış oldukları oyları partilerin temsilcileri ile saydıkkan sonra tutmuş oldukları tutanakları adliyeye getirerek, seçim kurulu görevlilerine teslim ettiler.Adliyeye ilk sandık saat: 18.30 sıralarında  merkeze bağlı Burhaniye köyünden geldi.  46 seçmenin kayıtlı bulunduğu köyde 33 kişi oy kullanırken, muhtarlık için tek aday olan Remzi Yıldırım 32 oy alarak köyün muhtarı seçildi.

Cezaevinden İyi Parti çıktı

Cezaevine kurulan oy sandığında mahkumlarda oy kullandılar. 1 nolu seçim bölgesine kayıtlı cezaevi sandığında oylarını kullanan hükümlü ve mahkumlar İYİ partiye 158 oy kullanırken, MHP’ye 43, AK partiye 11, DSP ve SP’ne ise 2’şer oy çıktı. İhsaniye ilçesine bağlı Kıyır köyünde muhtar adaylarının fazla olması ve muhtar adaylarının tartışması nedeniyle oy sayımında gerginlikler yaşanması üzerine sandık kurulu başkanı oyların İhsaniye ilçesi için Afyon’da kurulan  sandık kuruluna getirerek sayılmasına karar verdi. Kıyır köyünde vatandaşların kullanmış oldukları oylar Afyonkarahisar adliyesinde sayıldı.

Yine evrak arandı

Geçtiğimiz seçimde milletvekili seçim sonuçlarının girildiği Afyonkarahisar adliyesinde milletvekili sandık sonucunun evrakı kaybolmuş. Saatlerce evrak torbalarda aranmıştı. 31 Mart’ta yapılan seçimde de bu defe 1010 nolu sandığım seçim tutanağı uzun süre bulunamadı. Sandık başkanı 1 nolu seçim bölgesine evraklarını teslim ederken, seçim sonuçlarının yer aldığı ıslak imzalı seçim tutanağını 2 nolu seçim bölgesine kayıt ettirdiği saatler sonrasında yapılan inceleme sonrasında ortaya çıktı. Sandık başkanının ihmali yüzünden il seçim kurulu görevlileri saatlerde torbalar içerisinde evrak aradılar.

AHMET SARLIK/ODAK ÖZEL HABER

Bizi Arayın