Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Sorunlar çözüm buluyor

2018 yılının son Halk toplantısında, Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlarımızla bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.

Vatandaşların istek, şikayet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla düzenli olarak yapılan Halk Toplantılarının Aralık ayı toplantısı, Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı 2018 yılı Aralık ayı halk toplantısının öncesinde konuşma yapan Vali Tutulmaz; “Bugün 2018 yılının son halk gününü yapıyoruz. Bir yılı hayırlısıyla tamamladık. İnşallah önümüzdeki yıl hepimize sağlık, huzur, mutluluk ve bütün problemlerimizin çözüldüğü bir yıl olarak bize gelir. Şimdiden yeni yılınızı kutluyorum. Biliyorsunuz ayda bir kez sizlerle beraber oluyoruz. Kamuda çözülemeyen problemlerinizin çözümü için bizler de Vali Yardımcımız, Belediye Başkan Yardımcımız, ilgili müdürlerimizle beraber sizlerin problemlerinizi dinliyoruz ve bunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bir kısmına burada çözüm buluyoruz, bir kısmına daha sonra çözüm buluyoruz, bir kısmına da çözüm bulamıyoruz” dedi.

Özel hayatınız önemli

Vali Tutulmaz, “Niye bulamıyoruz çünkü sizin talepleriniz arasında ya kanun değişikliği gerektirenler olabiliyor, ya bizim ekonomik ve benzeri gücümüzün dışında oluyor, ya da devlette memuriyet istiyorsunuz. Devlet memurluğuna girmenin şartları var. Bugüne kadar genelde iyi bir şekilde götürdük. Ben her toplantıda olduğu için öncelikle basın huzurunda taleplerini dile getirmek isteyen arkadaşlar varsa önce onlara söz vereceğim. Sakın yanlış anlaşılmasın. Biz kendimizi korumak için basını çıkarmıyoruz. Sizlerin özel hayatı bizim için önemlidir. Özel hayatınızın özelliklerini dışarıya, başkalarıyla paylaşmak istemeyebilirsiniz bizim de o ortamı sağlamamız lazım. Onun için basını genel taleplerin dışındakilerde almamaya gayret ediyoruz. Bunlar tamamen sizleri korumak içindir. Önemli olan sizin problemlerinizin sizin onurunuza yakışır bir şekilde çözülmesidir. Biz buna gayret ediyoruz. Sizin özel hayatınızın gizliliği için bu konuya dikkat ediyoruz”  dedi. Vali Mustafa Tutulmaz, konuşmasının ardından vatandaşlarımıza tek tek söz vererek sorun, istek ve taleplerini dinledi. Vali Tutulmaz taleplerle ilgili beraberinde bulunan il Müdürlerine talimat vererek gereğinin yapılmasını istedi. Rabia Güzbey

Bizi Arayın