Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

“Tüm sorumluluk benimdir”

31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine MHP Adayı olarak giren Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın seçimi kaybetmelerinde ki tüm sorumluluğu kendi üzerine aldı

 

Sosyal medya üzerinden bir açıklamada bulunan Uğur Serdar Kargın, “31 Mart Belediye Başkanlığı seçimlerinde yenilginin tüm sorumluluğu şahsıma aittir. Devletçi duruşun, ülkücü bakışın, ilkeli yaşayışın, dini anlayışın ve göründüğü gibi oluşun şahsıma yüklediği sorumluluk seçimlerin kayıp sebebidir. Tüm sorumluluk; Siyasetin ne gerektirdiğini bildiği halde, kısa yolları kullanmadan, hüllelere ve takiyyelere başvurmadan, oy uğruna her yolları denemeden, inatla ve ısrarla bozulmadan dik duran şahsıma aittir. 24 Haziran seçimlerindeki parti oyunu üç katına çıkarıp, bakan, bakan yardımcısı, milletvekili ve iktidara rağmen oylarını beş katına çıkaramayan ben, bu sonucun tek sorumlusu olarak kendimi görüyorum”

Birbirinizi üzmeyin

Kargın, “Yapılan iyilikleri birlikte yürüdüğümüz teşkilatlarımızdan, milliyetçi-ülkücü tüm kuruluşlar ve bunların mensuplarından, listelerimizde yer alan kıymetli adaylarımızdan, her siyasi görüşten yanımızda duranlardan, kötülük ve başarısızlığı, kişiliğinden, karakterinden, ilkelerinden taviz vermeyen yanlışa boyun eğmeyen Allahtan başkasının önünde eğilmeyen makamları kendine put edinmeyen şahsımdan biliyorum. Sorumluluk tamamen şahsımındır. Kimse kendinden bilmesin boş yere birbirini üzmesin”

Bizi Arayın