Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Uslu’ya teşekkür ettiler

Hak-İş’e bağlı  Hizmet-İş sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen başkanlığındaki heyet AKÜ Tıp fakültesi ve hastanesinde çalışmakta olan 500 işçinin sözleşmeden doğan farkların ödenmesinde büyük emek sarf eden Türk-İş İl temsilcisi Muharrem Uslu’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

İşçi sendikacılığında birbirine rakip olan Türk-İş ile Hak-İş  Afyonkarahisar’da üyeleri olan işçilerinin hakları için bir araya gelerek örnek birlikteliğe imza attılar.

USLU GÜNDEME TAŞIMIŞTI

Yeni kurulan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi ve hastanesinde çalışan 500 işçi sözleşmeden doğan farkları geçmiş yıllarda bağlı oldukları Kocatepe Üniversitesi yöneticileri tarafından uzun yıllardır ödenmiyordu. Sorunu Türk-İş İl temsilcisi Muharrem Uslu katıldığı toplantıda basın önünde gündeme getirmişti. ODAK’ta çıkan haberler sonrasında Kocatepe Üniversitesi yöneticileri işçilerin alacaklarını ödeneceğini kamuoyuna duyurmuştu. İlk ödemeyi de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmişlerdi.

AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK

Türk-İş il temsilcisi Muharrem Uslu’yu ziyaret eden Hizmet-İş sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen , “Üniversitemizde iki sendikaya bağlı 500 işçimiz bulunuyor. Yarısı bizim sendikaya, diğer yarısı da Belediye-İş’e üye bulunuyor. Üniversite yönetimi işçilerimizin sözleşmeden doğan farklarını uzun süredir ödemiyorlardı. Her iki sendika yöneticileri olarak işçilerimizin hak ve menfeatları doğrultusunda birlikte hareket ettik. Ayrımız gayrımız yok. Kazanan dostluk oldu. Türk-İş temsilcisi Uslu’ya katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

ODAK YAZMIŞTI

Eski ismi Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve hastanesinde çalışan 500 işçinin toplu iş sözleşmesinden doğan alacaklarını 19 Ekim 2018 tarihinde “500 işçinin alın teri ödenmedi” manşeti ile gündeme getiren ODAK’ın haberi sonrasında çalışma başlatan AKÜ yönetimi iççilerin birikmiş alacaklarının ilk bölümünü geçtiğimiz günlerde ödedi.

Türk-İş il temsilciliğinde gerçekleşen ziyarette Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Yücel Şahin, Hizmet-İş Sendikası il temsilcisi Osman Uğur ile hastanede çalışan sendika temsilcileri de hazır bulundular

ODAK HABER/AHMET SARLIK

RESİM ALTI

Bizi Arayın