Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Vali Tutulmaz ilimizde görev yapacak bekçilere açık ve net konuştu:

“İşinizi severek yapın”

Karı kızla işiniz olmasın

Para pulla işiniz olmasın

Yer değişikliğine gelmeyin

İşinize zamanında gelin

Gayrı meşru iş duymayayım

İşinizin kıymetini iyi bilin

 

Şehir güvenliğinde görev alacak 150 çarşı ve mahalle bekçisinden 118’i Vali Mustafa Tutulmaz’ın katıldığı törenle görevlerine başladı. Törende konuşan Vali Tutulmaz önemli açıklamalarda bulunarak, “Ben testi kırılmadan sizi uyarıyorum yanlışınız olmasın”

 

İl ve ilçelerde görev yapacak 118 çarşı ve mahalle bekçisi için Polisevinde tören düzenlendi. Törene Vali Mustafa Tutulmaz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, emniyet mensupları ve bekçiler katıldı. Törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Vatandaş bizden güvenliğinin sağlanmasını bekliyor. Bu güvenliği sağlarken de ilkelerimizin olması gerekir. Nasıl olsa devlet memuru oldum. Bundan sonra iş yapsam da olur, yapmasam da olur dediğiniz zaman kazancınızın karşılığını vermemiş olursunuz. Vatandaşlara karşı sorumluluğunuzu yerine getirmemiş olursunuz. Onun için iş ahlakınızı en üst düzeyde tutmanız gerekmektedir”

Kaybeden siz olursunuz

Bekçilere görevleri süresince dikkat etmeleri gereken hususlar noktasında da uyarılarda bulunana Vali Mustafa Tutulmaz, “Biz vatandaş için varız. Vatandaşı en üst düzeyde tutacağız. Yetkinizi kişisel amaçla kullanmayın. Özellikle de düğün ve eğlencelerde silah atmaya yeltenmeyin. Şimdiden uyarıyorum. Bu en ağır ceza ile cezalandırılır. Kamu ve güvenliğin en uç noktasında görevlisiniz. Siz sokaklarda gezeceksiniz. Kişisel menfaatlere asla girmeyin. Vatandaşla ilişkilerinize mesafe koyun. İş ilişkinizin mesafesi olmalıdır. Belli saatlerde kapatılması gereken iş yerleri var. Bu mekânların sahipleriyle samimi olursanız işinizi yapamazsınız ve kaybeden siz olursunuz”

Zaman kavramı önemli

“İlk günden her şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum” diyen Vali Tutulmaz, “Para ilişkileri de kesinlikle olmasın. Güvenlik görevlisinin para ilişkisi olmaz. Sizler devlet yetkisini kullanacaksınız. Bu sebeple daha dikkatli olun. Gayri meşru ilişkilere de meyletmeyin. Zaman kavramı da önemli. Zamanınızı iyi yönetin. İşten kaytarma, yer değiştirme gibi suçlara yönelmeyin. Hiçbir suç yoktur ki delilini bırakmasın. Bu konuda dikkat edin. Yapacağınız her yanlış davranış mutlaka ortaya çıkacaktır. Sahip olduğunuz işin kıymetini iyi bilin. Şimdi bazılarınız ilçelerde göreve başlayacak. Hiç kimse araya adam sokarak bana yollamasın yer değişikliği için, bunu kesinlikle yapmam”

 

Bizi Arayın