Erkmen Beldesi Hürriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
0272 246 36 00

Veterinerlik çağ atlayacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Turan Civelek işi hızlı başladı. Birbirinden önemli projeleri hayata geçireceklerini dile getiren Prof. Dr. Civelek Üniversite-Sanayi işbirliğine dikkat çekti

 

AKÜ Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek ODAK’a özel açıklamalarda bulundu. 2 hafta önce dekanlık koltuğuna oturan Prof. Dr. Civelek, Üniversite-Sanayi işbirliğine dikkat çekerek ilimizde ki hayırsever işadamlarının Veterinerlik Fakültesine destek olmasını istedi. Fakültede ki süt ve süt ürünleri ünitesinin kapasitesini artıracaklarını dile getiren Civelek buradan elde edilecek ürünlerin şehir merkezinde kuracakları satış ünitelerinde satışının yapılacağını söyledi.

Sucuk ve pastırma üretilecek

Veterinerlik Fakültesindeki manda sayısını artırmak için çalışmalarda bulunacaklarını dile getiren Dekan Prof. Dr. Turan Civelek, “Manda sütünden Afyon Kaymağı ve manda yoğurdu üreterek satışını yapacağız. Yakın bir süre sonra da sucuk, pastırma ve dondurma üretimine başlayacağız. Fakültemiz bünyesinde ki Hayvan Hastanemizi yeniliyoruz. Altyapımız çok gelişecek. Biz bu hastanemizi bölge referans hastanesi yapacağız. Bu konularda Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın büyük desteklerini görmekteyiz. Biz Veteriner Fakültemizi şehre entegre edeceğiz. Bu konuda hayırsever işadamlarımızın da desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Bizi Arayın