AFYONKARAHİSAR - İZMİR KARAYOLU 5. KM KANAL3 HİZMET BİNASI AFYONKARAHİSAR
0272 246 36 00

Valimizin izi var

AKÜ Hukuk Fakültesinin davetlisi olarak Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Atatürk Kongre Merkezinde öğrencilerle buluştu. Malkoç kurumun kurulmasında Vali Tutulmaz’ın büyük emeğinin olduğunu söyledi

 

Konferansa Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, AKÜ Rektörü Mustafa Solak, AFSÜ Rektörü Nurullah Okumuş, Baro Başkanı Turgay Şahin, Rektör Yardımcıları, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Temelimizde var

Konferans öncesi konuşan Vali Mustafa Tutulmaz Ombudsmanlık, kamu denetçiliği kurumunun 2013 yılında kurulduğunu ve kuruluş aşamasındaki 16 aylık süreçte tüm aşamalarda kurucu genel sekreter olarak görevli olduğunu söyledi. Kamu Denetçiliği Kurumu’nu “Her noktasında emeğim olan bir kurum” olarak anlatan Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Kendi kurumumu misafir etmiş oluyorum, bu açıdan da ayrıca mutluyum.  Yeni gibi biliniyor ama aslında Ombudsmanlık kültürümüzün temelinden alınmış ve zamanla şekillenmiş bir uygulamadır”

Teşekkür etti

Ardından Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç konferansı için kürsüye geldi. Vali Mustafa Tutulmaz’ın kurum için önemine dikkat çekerek sözlerine başlayan Başdenetçi Şeref Malkoç: “Türkiye’nin her bir yöresinin her bir ilinin ayrı ayrı güzellikleri var. Bunların içinde bazıları çok özeldir ve istisnadır Afyon gibi. Afyon’da bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kurumumuz ilk kurulduğunda daha personeli, binası yokken kanun dışında ikinci mevzuatları düzenlenmemişken Sayın Valim tek başına başladı ve kurumu oluşturdu.  Bugün yönetmeliğinden, çalışma düzenine, binasına her aşamada Sayın Valimizin izini görüp ona dua ediyor, ayrıca da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Tavsiyelerde bulundu

Günün anısına hediye takdimi ve toplu hatıra fotoğrafıyla konferans sona erdi. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Vali Mustafa Tutulmaz konferans sonrası Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk’i makamında ziyaret etti.  Başdenetçi Malkoç ve Vali Tutulmaz Afyonkarahisar Baro Başkanlığında da stajyer avukatlarla bir araya geldi. Başdenetçi Şeref Malkoç ve Vali Mustafa Tutulmaz avukatlara Ombudsmanlık ve Adalet üzerine bilgiler vererek, bu alanlarda izleyecekleri yol haritaları konusunda tavsiyelerde bulundular.

 

 

Reklamlar
Bizi Arayın